Polsko-czeskie judo na matach hali sportowej Atola

Polsko-czeskie judo na matach hali sportowej Atola

W hali sportowej w Oleśnicy królowało w niedzielę judo. Wszystko za sprawą VI Tiger Cup.


REKLAMA

Gospodarzem jednego z największych młodzieżowych turniejów judo był oleśnicki klub Judo Tigers. Po raz pierwszy zawody o ugruntowanej już w środowisku marce były częścią projektu pod nazwą Super Liga Judo. Kolejne odbędą się jesienią kolejno w Sobótce, Kobierzycach i Strzelinie (finał). Na turniejach oprócz rywalizacji indywidualnej podsumowana będzie również rywalizacja drużynowa.

– Na każdych zawodach zawodnicy zdobywać będą medal, a po zakończeniu cyklu wszystkie medale będą mogły złączyć się w całość. Najważniejsza dla nas jako organizatorów będzie edukacyjna misja Ligi. Zaprosiliśmy do współpracy ekspertów z rożnych dziedzin (m.in. medycyna sportowa, teoria sportu, fizjologia, biomechanika), którzy na każdych zawodach przeprowadzą krótkie wykłady dla rodziców oraz trenerów, żeby rodzice świadomie uczestniczyli w judo, a trenerzy poszerzali swoją wiedzę – wyjaśniał Michał Zamęcki.

Oficjalnego otwarcia Tiger Cup dokonał burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Tuż po otwarciu odbył się też „Trening z Mistrzem”, który poprowadził siedmiokrotny Mistrz Polski i medalista Pucharów Świata – Łukasz Błach.

Judocy na matach rywalizowali w trzech turach, podzieleni na kategorie wiekowe. Międzynarodowego charakteru dodali goście z Czech (nie udało się dojechać ekipie z Francji). Tuż po kolejnych rozstrzygnięciach następowała dekoracja najlepszych, rozdanie medali (pierwszy z czterech medali tworzących jeden duży) i pamiątkowych ramek. W przerwie od sportowych emocji można było posilić się jedzeniem z food-tracków, a także pobawić się na dmuchanym zamku i spróbować sił w biegu Runmageddon Kids.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony