Podwójne złoto karateków Hikari na Pucharze Dzieci

Podwójne złoto karateków Hikari na Pucharze Dzieci

W pięknym stylu klub Hikari Oleśnica zakończył sezon startowy 2015/2016.


REKLAMA

W Lublinie podczas XVI Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym oleśnickie Hikari reprezentowało 20 zawodników: Matylda Cichy, Adrianna Kurzyńska, Karol Okoń, Zuzanna Cichy, Bartosz Żołądkowski, Hanna Dziki, Hubert Pietrzak-Rogala, Aleksandra Piasecka, Julia Jarosz, Magdalena Porębska, Jakub Karczmarzyk, Mikołaj Adamski, Aleksandra Skorna, Adam Tomaszewski, Kornelia Liwak, Emilia Kochańska, Kornelia Jelonek, Dominik Olszczyński, Maja Kołodyńska, Katarzyna Krzepina.

– Nasza drużyna dostarczyła nam wielu wspaniałych sportowych emocji, zostawiając całe serce na macie. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, jestem dumna z każdego z nich. Cieszę się ogromnie z naszego postępu w stosunku do ubiegłego roku – mówi sensei Anna Koper.

Po zaciętej rywalizacji w konkurencji kata indywidualne w swoich kategoriach Puchar Polski zdobyli Aleksandra Piasecka oraz Hubert Pietrzak –Rogala. Medal brązowy również w konkurencji indywidualnej wywalczyła Magdalena Porębska, a czwartą drużyną kata w kraju została „trójka” chłopców Mikołaj Adamski, Jakub Karczmarzyk oraz Hubert Pietrzak-Rogala.

– Chłopakom zabrakło odrobinę szczęścia, mieszczącą się w 0,1 punktu, aby wywalczyć miejsce na podium. Niewiele do szczęścia zabrakło również Mikołajowi i Kubie w konkurencji indywidualnej, którzy zakończyli starty na miejscach 5-6. Podobnie spisały się dziewczęta: Ada, Emilka i Kornelia L.. Do ćwierćfinału awansowała również Kornelia J. oraz nasze trzy „drużynówki” dziewcząt, a także para enbu Magda i Hubert. Czasami do szczęścia zabrakło jednej chorągiewki, ale wracamy do domu z poczuciem dobrze wykonanego zadania oraz nowymi doświadczeniami, które pozwolą na rozwój naszego karate. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu naszej drużyny, przede wszystkim dzieciakom – to jest nasz wspólny sukces, pokazaliście że jesteście zgraną drużyną, która dzielnie wspierała się podczas całego turnieju. Dziękuje wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc. I oczywiście gratuluje Wam drodzy medaliści i wierze, że mądrze i z pokorą przyjmiecie sukces, który będzie napędem do dalszej wytrwałej i mocnej pracy – podsumowuje A.Koper.

XVI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym odbył się w dniach 4-5 czerwca Lublinie. W zawodach startowało blisko 1000 zawodników z 54 klubów karate tradycyjnego z całej Polski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony