Pobiegali i pomagali, czyli Finał GP Cała Oleśnica Biega za nami!

Pobiegali i pomagali, czyli Finał GP Cała Oleśnica Biega za nami!

Sobota nad stawami miejskimi w Oleśnicy upłynęła pod znakiem biegania. Przy okazji Finału Grand Prix COB odbyła się też rejestracja dawców szpiku i zbiórka pieniężna na rzecz chorej na białaczkę, 5-letniej Nikoli Mak.


REKLAMA

Już od godzin przedpołudniowych przy amfiteatrze stanął namiot Fundacja DMKS, w którym Agata Karaś, Adrianna Cygan, Paweł Tąta i grupa wolontariuszek z II Liceum Ogólnokształcącego czekali na wszystkich, którzy zechcieli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Po sąsiedzku pracowało biuro zawodów, pod dachem amfiteatru gromadziły się nagrody oraz fanty na licytację, a w namiocie harcerzy z oleśnickiego hufca ZHP można nabyć los na loterię. Dochód z obu przeznaczony będzie, aby pomóc małej Nikoli.

Dodatkową atrakcją był gościnny pokaz małych strażaków z Wieruszowa, którzy dali popis umiejętności reagowania na wypadek pożaru oraz udzielenia pierwszej pomocy. Jeszcze przed biegiem głównym rozpoczęto licytację części fantów, a punktualnie o 14:00 biegacze i zawodnicy nordic walking stanęli na starcie Finału GP.

Panowie do pokonania mieli 7 km, a panie i nordic walking 3,8 km. Wśród biegaczy równych sobie nie miała młodzież WKS-u Oleśniczanka. W męskich zmaganiach pierwszy na metę dotarł Michał Pytel, wyprzedzając klubowego kolegę Patryk Porębskiego, a także Piotra Baranowskiego z Bierutowskiej Grupy Biegowej. W żeńskiej rywalizacji zwyciężyła Wiktoria Ryng.

Były tez biegi rodzinnych duetów, bieg maskotek oraz Biegi Krasnali, w którym licznie pobiegli najmłodsi sportowcy. Na koniec odbyła się dekoracja biegu głównego oraz całego cyklu Grand Prix, w którym zwyciężył Robert Pontus z Cała Oleśnica Biega. Biegową sobotę zwieńczył loteria nagród i upominków wśród wszystkich uczestników.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony