Jeden weekend, trzy starty pływaków Atola Oleśnica

Jeden weekend, trzy starty pływaków Atola Oleśnica

Miniony weekend zawodnicy MKP Atol Oleśnica spędzili w bardzo intensywny sposób, biorąc udział w trzech imprezach pływackich.


REKLAMA

W sobotę 04.05.2016r. ośmioosobowa grupa w składzie: Oliwia Hajduk, Wiktoria Hartlińska, Hania Zdanowicz, Kuba Bielawski, Mikołaj Mosiak, Daniel Kowalski, Dominik Pawłowski i Marcel Waga wystartowała na 50m pływalni w II KRAJOWYM FESTIWALU PŁYWANIA w Opolu. Dla starszych zawodników był to kolejny etap w przygotowaniach do Letnich Mistrzostw Polski, które odbędą się już w lipcu. Ich młodsi koledzy nabywali nowych doświadczeń startując na takiej imprezie. Starty można zaliczyć do udanych, bo pokazały, że zmierzają w dobrym kierunku.

Kolejne osiem osób: Amelia Błach, Julia Cepuch, Lena Chodorowska, Karolina Terka, Alex Rytkowski, Karol Słomski oraz Paweł Zdanowicz ruszyło na podbój Brzegu Dolnego, startując w II OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH PŁYWACKICH W SPRINCIE O PUCHAR PREZESA PCC ROKITA. Tutaj powodów do radości było naprawdę dużo. Pomimo małej ilości uczestników nasi zawodnicy mogli cieszyć się nie tylko z miejsc na podium, ale przede wszystkim z wielu rekordów życiowych. Dobrze zaprezentowały się nasze najmłodsze zawodniczki Lena Chodorowska i Karolina Terka pływając w granicach rekordów życiowych bądź poprawiając je. Amelia Błach sprawiła sobie wiele radości zdobywając srebrny medal na 50m stylem motylkowy, natomiast Laura Junik tym samym stylem, jednak dłuższym dystansie zdobyła złoty medal.

Najwięcej powodów do zadowolenia wśród najmłodszych miała Julia Cepuch, która niemalże niesiona radością po zdobyciu srebrnego medalu na 50m stylem dowolnym, z każdym kolejnym startem pokazywała niesamowitą wolę walki dzięki czemu mogła cieszyć się jeszcze dwoma medalami. Srebrem na 50m stylem grzbietowym i złotem w konkurencji 50m stylem klasycznym. Do całości dołożyła jeszcze drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej wśród dziewcząt 10 – letnich. Również chłopcy, choć w mniejszym składzie, pokazali, że chcą i potrafią walczyć. Bardzo dobre wyniki uzyskał Karol Słomski, poprawiając wyniki życiowe i zdobywając srebrny medal w pięknym stylu, po zaciętej walce do ostatnich metrów na dystansie 100m zmiennym.

Paweł Zdanowicz, pomimo pewnych trudności ustanowił rekord życiowy i wywalczył dwa srebrne medale. Z całą pewnością najwięcej powodów do radości miał Alex Rytkowski, który przez długi czas, pomimo bardzo dobrych wyników nie mógł „załapać” się na podium. Tutaj nie pozostawił żadnych złudzeń. W trzech swoich startach poprawiał rekordy życiowe, zdobył złote medale i okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji ogólnej.

Po tak intensywnej sobocie przyszedł czas na niedzielne zmagania w Ostrzeszowie na V OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA, dokąd pojechała piętnastoosobowa drużyna w składzie: Amelia Błach, Julia Cepuch, Lena Chodorowska, Karolina Terka, Oliwia Hajduk, Wiktoria Hartlińska, Hania Zdanowicz, Alex Rytkowski, Paweł Zdanowicz, Kornel Pawłowski, Kuba Bielawski, Mikołaj Mosiak, Daniel Kowalski, Dominik Pawłowski, Marcel Waga, wraz z dziesięcioosobową grupą rodziców i trenerem Arturem Mosiakiem.

Tutaj pomimo zmęczenia pływacy Atola także dali pokaz waleczności zdobywając łącznie 22 medale. Podobnie jak dzień wcześniej bardzo dobre występy zaliczyły nasze najmłodsze zawodniczki Karolina, Lena, Amelia oraz Julia, która w pięknym stylu poprawiła o 8s rekord życiowy w konkurencji 100m stylem klasycznym. Powód do radości miała również Lena, dołączając do grona medalistek w konkurencji 100m stylem dowolnym i zmiennym oraz Amelia, powtarzając wczorajsze sukcesy stawała na podium trzykrotnie.

Również powtarzalni okazali się Paweł Zdanowicz i Alex Rytkowski. Pierwszy ustanowił dwa rekordy życiowe i dwa razy stawał na podium, natomiast drugi podobnie jak dzień wcześniej zdobył w trzech startach trzy medale, również ustanawiając rekordy życiowe. Wśród bardziej doświadczonych pływaków mogliśmy cieszyć się zarówno z medali jak i rekordów życiowych, choć niektórzy z nich mogli mówić o niewielkim pechu podczas wyścigów. Jednak należy traktować to jako kolejne cenne doświadczenie, z którego należy wyciągnąć wnioski.

Wśród medalistów znaleźli się: Hania Zdanowicz, Daniel Kowalski, Mikołaj Mosiak oraz Dominik Pawłowski. Sporo radości i emocji dostarczyła nam niespodzianka przygotowana przez organizatorów, obecność podczas zawodów Mistrzyni Polski Seniorów, przyszłej olimpijki Alicji Tchórz, która z uśmiechem i cierpliwością pozowała z zawodnikami do zdjęć i odpowiadała na wszystkie pytania.

Te dwa dni pozwoliły zobaczyć, to co dobrze przepracowane, co trzeba jeszcze doszlifować i z wiarą oczekiwać kolejnych startów.  Przychodzą na trening z uśmiechem i pracując sumiennie, z pełnym zaangażowaniem można spodziewać się pozytywnych efektów w sferze wyników sportowych, ale przede wszystkim własnego rozwoju. Takiej postawy życzę, w dalszym ciągu, zawodnikom.

RED, MKP Atol

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony