Pływacy Atola i Torpedy na mistrzostwach Polski

W miniony weekend w Olsztynie oleśniccy pływacy podjęli rywalizację w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (14 lat).


REKLAMA

Miejski Klub Pływacki Atol reprezentowało trio Hanna Zdanowicz, Filip Świątek i Jakub Bielawski. – Zabrakło niestety Dominika Pawłowskiego, którego przed samym wyjazdem dopadła choroba – zaznacza trener Artur Mosiak, zadowolony ze startu swoich podopiecznych.

– Pomimo wielu przeszkód spisali się dobrze, pływając w granicach rekordów życiowych lub poprawiając je. Ogromną wolą walki i determinacją wykazał się Filip, który w drugim dniu zawodów zakwalifikował się do finału B na 50m stylem motylkowym – relacjonuje opiekun naszych młodych pływaków.

I właśnie wspomniany Filip Świątek miał najwięcej powodów do radości, bo aż czterokrotnie poprawił swoje czasy. Dwa nowe własne rekordy ustanowił w stylu dowolnym na 50 i 100 metrów, życiówkę wypływał też na 50m klasycznym. W finale B stylem motylkowym poprawił czas z eliminacji o 0,3 sekundy i z mistrzostw wrócił na 15. miejscu w kraju.

Zbliżone do rekordów życiowych czasy uzyskiwała Hanna Zdanowicz, bijąc własny rekord na 100 m stylem klasycznym. Własne ograniczenia dwukrotnie pokonał też Jakub Bielawski, śrubując najlepsze osobiste wyniki na 100m grzbietowym oraz 200m zmiennym.

Barw klubu Torpeda Oleśnica w pojedynkę broniła na krajowym czempionacie Julia Janik. Młoda pływaczka również ma powody do zadowolenia, bo pływała na granicy swoich obecnych możliwości. Nowe życiówki uzyskała na 200m dowolnym i 50m grzbietowym, ale najwięcej radości przyniosły jej starty na 50m dowolnym.

W eliminacjach popłynęła z wynikiem identycznym jak rekord życiowy, co dało jej miejsce w finale B. W finałowym wyścigu powtórzyła wyczyn z eliminacji, płynąc wolniej o zaledwie 4 setne sekundy, co pozwoliło jej przesunąć się o kilka pozycji w klasyfikacji i zająć w Olsztynie 15. miejsce.

olsztynplywacy

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony