Pływacy Atola wrócili z letniego obozu w Wałczu

Pływacy Atola wrócili z letniego obozu w Wałczu

Od 11 do 21 sierpnia zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego ATOL Oleśnica przebywali na obozie sportowym współorganizowanym z zaprzyjaźnionym klubem UKP Manta Jelcz – Laskowice oraz MKS JUVENIA Wrocław w Ośrodku Przygotowań Olimpijskim COS w Wałczu.


REKLAMA

Uczestnikami z oleśnickiego klubu były dzieci i młodzież w wieku 10 – 15 lat: Amelia Błach, Julia Cepuch, Lena Chodorowska, Karolina Terka, Kaja Mosiak, Oliwia Hajduk, Wiktoria Hartlińska, Hania Zdanowicz, Alex Rytkowski, Paweł Zdanowicz, Daniel Kowalski, Karol Słomski, Mikołaj Mosiak, Kuba Bielawski, Dominik Pawłowski, Filip Świątek oraz Marcel Waga.

Celem obozu było przede wszystkim przygotowanie zawodników do sezonu 2016/2017, dlatego program pobytu obejmował przede wszystkim zajęcia treningowe w wodzie i na lądzie, a także wykłady z zasad zdrowego odżywiania. Nad całością czuwała świetnie przygotowana i zorganizowana kadra obozowa w składzie: Martyna Domagalska, Małgorzata Misiarz, Bartłomiej Bogulski, Roman Żerek oraz nasz trener Artur Mosiak. Mieliśmy również możliwość wysłuchać bezpośredniej relacji z IO w Rio, przekazanej przez trenera Alicji Tchórz, Grzegorza Widankę.

Po przyjeździe na miejsce uczestnicy zostali zakwaterowani w pokojach 2 i 3 osobowych. Pokoje posiadały pełne węzły sanitarne, telewizory, telefon oraz dostęp do wi-fi. W trakcie obozu były serwowane trzy posiłki dziennie (śniadania, obiad, kolacja) oraz dodatkowo podwieczorek. Jedzenie było bardzo smaczne, urozmaicone i co najważniejsze zdrowe, dostosowane do potrzeb żywieniowych sportowców i z pewnością zaspokoiło wysublimowane gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

W trakcie trwania obozu dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych, które odbywały się w zależności od warunków pogodowych na sali gimnastycznej, macie zapaśniczej, boiskach wielofunkcyjnych, sali do CrossFitu, fitnesu, siłowni na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu i ukierunkowane były na podniesienie na wyższy poziom ogólnej sprawności fizycznej oraz motorycznej zawodników.

Również zajęcia na świeżym powietrzu dostarczyły niemałych emocji. Niektórzy po raz pierwszy mieli możliwość pływać kajakiem, co okazało się nie lada wyczynem i świetną zabawą. Dodatkowo korzystaliśmy z rowerów organizując ponad 30 km wycieczki. Co drugi dzień obozowicze mieli możliwość wyboru, bieg wokół jeziora (6km) bądź poranny rozruch. Tutaj po raz kolejny młodzież udowodniła, że wiedzą co chcą osiągnąć i bez narzekania stawiali się na starcie biegu, prawie za każdym razem w pełnym składzie.

Dużą atrakcją okazała się prowadzona od początku Olimpiada Obozowa. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy poprzez losowanie i w tychże składach wykonywali różnego rodzaju zadania. Między innymi musieli wykazać się sprawnością, sprytem, wiedzą a przede wszystkim współpracą. Podczas treningów w wodzie wykorzystane zostały możliwości pływalni (okna umieszczone w niecce pływalni), co pozwoliło na dogłębną analizę i poprawę indywidualnej techniki zawodników.

Na zakończenie obozu każdy otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, a dla zwycięzców trwającej w trakcie obozu Olimpiady zostały wręczone nagrody. Postawione cele obozu zostały osiągnięte a program zrealizowany. Mamy nadzieje, że praca treningowa wykonana podczas zgrupowania zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie.

Dziękujemy Miastu Oleśnica oraz Gminie Oleśnica za wsparcie organizacji letniego wypoczynku naszych zawodników, poprzez udzielenie dotacji.

RED, MKP Atol

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony