Pływacki wielobój młodych zawodników Atola Oleśnica

W ubiegłym tygodniu ośmioosobowa reprezentacja MKP ATOL Oleśnica już po raz kolejny uczestniczyła w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10 – 11-letnich.

W zawodach wzięło udział 205 zawodników z 17 klubów z naszego województwa. Skład naszej drużyny to: 10 latkowie – Amelia Błach, Julia Cepuch, Lena Chodorowska, Karolina Terka, Amelia Wolak. Przedstawicielami 11 latków byli Kaja Mosiak,Alex Rytkowski oraz Paweł Zdanowicz.

Dzieci 10-letnie startowały we wszystkich, przewidzianych dla nich konkurencjach, 50m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz 100m zmiennym. Starsi koledzy mieli do wyboru 2 konkurencje indywidualne 100 lub 200m w każdym bloku.

Jako pierwsze na słupku startowym stanęły nasze najmłodsze zawodniczki Amelia Błach, Julka, Amelia Wolak, Karolina i Lena. Pomimo dużego stresu związanego z pierwszym startem w zawodach tej rangi, dziewczynki poradziły sobie bardzo dobrze w większości poprawiając swoje rekordy życiowe. Wykazały ogromną wolę walki i zaangażowanie. Najwięcej powodów do zadowolenia miała Julka Cepuch, która dzięki bardzo dobrym występom (miejsca w pierwszej dziesiątce lub zaraz za dziesiątą pozycją) uplasowała się na 13 miejscu w klasyfikacji ogólnej z 409 punktami. atolwieloboj003

Wśród dzieci 11-letnich także nie brakowało powodów do zadowolenia, gdyż nasi pływacy pokazali, że chcą i potrafią osiągać bardzo dobre wyniki, a co za tym idzie miejsca w ścisłej czołówce. Dowiódł tego Alex Rytkowski, który może mówić zarówno o powodach do radości, ale także o sportowym pechu.

Już w starcie, na 200m dowolnym zademonstrował bardzo dobrą dyspozycję poprawiając swój czas z kwietnia, aż o 8s. Niestety do szczęścia zabrakło 0,33s i Alex zajął 4 miejsce. Kolejne starty tylko potwierdziły przygotowanie zawodnika. Niestety, w wyścigu na 100m stylem klasycznym, pomimo że Alex finiszował z trzecim czasem, został zdyskwalifikowany. W ogólnej klasyfikacji zajął bardzo dobre czwarte miejsce, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość tego zawodnika.atolwieloboj001

Podobnie jak kolega klubowy Paweł Zdanowicz udowodnił, że chce i potrafi walczyć o własne marzenia. Już pierwszy start dowiódł, że Paweł także jest w coraz lepszej dyspozycji. Jego wyścig na 100m stylem klasycznym był wielką niespodzianką i radością dla wszystkich. Paweł w pięknym stylu wygrał swój wyścig i z czasem 1:36,61s zajął pierwsze miejsce. W ogólnym rankingu uplasował się na 11 pozycji spośród 61 zawodników.

Na słowa uznania zasługuje Kaja, najmłodsza stażem w klubie reprezentantka na tych zawodach. Pomimo miejsc i czasów dalekich od marzeń dzielnie walczyła nawet na najtrudniejszych dystansach, udowadniając sobie i innym, że drzemie w niej bardzo duży potencjał. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w tej trudnej i wymagającej dyscyplinie sportu.atolwieloboj002