Pierwszy Bieg o Kłodę przeszedł do historii

Pierwszy Bieg o Kłodę przeszedł do historii

W I Biegu o Kłodę wystartowało 140 osób – biegacze i zawodnicy nordic walking.


REKLAMA

W niedzielne popołudnie do Dziadowej Kłody ściągnęli biegacze z całego powiatu oleśnickiego (byli reprezentanci m.in. Oleśnicy, Sycowa i Bierutowa), a także powiatów ościennych. Nie zabrakło oczywiście gospodarze z grupy Dziadowa Kłoda Biega, która organizowała zawody wspólnie z Gminny Ośrodkiem Kultury.

Start i meta znajdowały się w przysiółku Kwaśne Kąty i w kierunku tychże, na dystansie 5,2 km, pobiegli biegacze oraz pomaszerowali miłośnicy nordic walking. Na mecie na każdego z uczestników czekał dedykowany imprezie medal oraz brawa i okrzyki dopingu ze strony mieszkańców Dziadowej Kłody.

Zwyciężył Igor Tomiczek z Namysłowa. Tuż za podium uplasował się Robert Pontus z Cała Oleśnica Biega. Najszybszą kobietą była Dorota Krowicka z Wrocławia, a zaraz z nią na drugiej pozycji wśród pań uplasowała się sycowianka Paulina Mikosiak. Najszybszym biegaczem z gminy Dziadowa Kłody okazał się Piotr Tatarata, a zawodniczką Mariola Janik. W kategorii nordic walking zwyciężył Tomasz Kubiak z Jelcza-Laskowic.

Open:

1. Igor Tomiczek – Namysłów 18:07
2. Piotr Hurman – Namysłów 18:13
3. Bartosz Karkoszka – Ostrzeszów 18:14

Kobiety:

1. Dorota Krowicka – Wrocław 21:27
2. Paulina Mikosiak – Syców 22:59
3. Małgorzata Suchecka – Namysłów 23:16

Nordic Walking:

1. Tomasz Kubiak – Jelcz-Laskowice 34:20
2. Katarzyna Rak – Oleśnica 36:53
3. Michał Tronina – Dziadowa Kłoda 39:37

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony