Oleśniczanie zwycięzcami rajdu Tropiciel!

W nocy z 28 na 29 maja odbyła się 19 edycja przygodowego rajdu na orientację Tropiciel. Areną zawodów były tereny wokół Miękini.


REKLAMA

Trasy wiodły przez okoliczne wioski, lasy, łąki i pola.  Przy pomocy mapy i kompasu należało odnaleźć punkty kontrolne znajdujące się w ciekawych miejscach tego regionu gdzie na zawodników czekały zadania sprawnościowe, zagadki i łamigłówki. Wystartować można było na trasach pieszych i rowerowych. Każda drużyna, która ukończyła trasę w limicie czasowym zyskiwała miano Tropiciela.

Wśród ponad 800 uczestników w rajdzie wzięła udział duża grupa Oleśniczan. Pierwsze miejsce na trasie rowerowej 60km z czasem 4 godziny 42 minuty zajęła drużyna www.dimen.pl sponsorowana przez oleśnickiego dystrybutora pomp ciepła i klimatyzacji. Tuż za nimi rajd z czasem 5 godzin 33 minut ukończyła kolejna oleśnicka drużyna Agavita Team.

Pozostałe drużyny z naszego miasta startujące w rajdzie na trasie pieszej 40km: Konserwy; na trasie nawigacyjnej 40km: Banda Króla Juliana; na trasie rowerowej 40km: REWITAL PROJEKT, Awaria i Projekt Laboratorium. Dokładne wyniki pozostałych uczestników zamieszczone będą wkrótce na stronie organizatora tropiciel.org.

– Była to bardzo ciekawa edycja rajdu. Świetnie zorganizowane punkty przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej FESTUNG BRESLAU, grupy ratownictwa medycznego, sekcję grotołazów z Wrocławia, pasjonatów tematyki militarnej Parasim i wiele innych organizacji czyniły rajd wielką przygodą. Dzięki dobrej nawigacji i płynnej jeździe udało się ukończyć rajd na pierwszym miejscu. Polecam Tropiciela wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę w gronie przyjaciół i chcą przy okazji sprawdzić swoje możliwości fizyczne – podsumowuje zwycięskie zawody Marek Pochopień.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony