Oleśniczanie zainaugurowali kolejną edycję rowerowego Bike Orient

W minioną sobotę w Sokolnikach odbyła się pierwsza tegoroczna edycja rowerowego rajdu na orientację „Bike Orient”.


REKLAMA

Zadaniem rowerzystów było odnalezienie w terenie punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, którą każdy zawodnik otrzymywał kilka minut przed startem. Rywalizacja przebiegała na dwóch trasach: MEGA – około 50 km i GIGA – około 100 km. Zwyciężała osoba, która w najkrótszym czasie potwierdziła obecność na punktach kontrolnych. Wśród ponad dwustu uczestników nie zabrakło zawodników z Oleśnicy.

Terenem rajdu były zlokalizowane w powiecie wieruszowskim. Większość trasy wiodła przez drogi leśne. Nie zabrakło jednak odcinków asfaltowych i dróg polnych. W klasyfikacji mężczyzn ex aequo 3 miejsce na trasie MEGA zajęli Michał Wesołowski i Marek Pochopień z drużyny „www.dimen.pl” wspieranej przez oleśnickiego dystrybutora pomp ciepła i klimatyzacji.

Ósme miejsce również ex aequo zajęli Dariusz Błaszczyk oraz Jacek Hajduk z drużyny „Bez Skorka”. Razem z nimi na metę wjechała Lidka Hajduk zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet na trasie MEGA.

Po rajdzie na uczestników czekał poczęstunek i ciepły posiłek. Dla zwycięzców przygotowano medale, dyplomy oraz drobne upominki. Kolejna edycja rajdu zaplanowana jest na 1 lipca bieżącego roku.

RED, DiMEN

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony