Oleśniczanie przebiegli legendarny maraton w Grecji!

Śladami Filipidesa z Maratonu do Aten pobiegli Michał Karaś i Szymon Piechówka.


REKLAMA

20 kilometrowy podbieg, słoneczna pogoda, wiatr od czoła – z takimi przeciwnościami musiał zmierzyć się m.in. zawodnik OGT Michał Karaś, który na wymagającej trasie 34. Klasycznego Maratonu w Atenach pobił rekord życiowy z wynikiem 3:42:20 zajmując 1793. miejsce na prawie 20000 uczestników. Warto dodać, że bardzo dobry czas uzyskał drugi z oleśniczan biorący udział w tym wydarzeniu – Szymon Piechówka, który „złamał” magiczne 4 godziny na tej trasie.

Trasa maratonu, którą mieli do pokonania m.in. Filippides (antyczny, grecki posłaniec, który wedle mitów umarł zaraz po pokonaniu tej trasy) czy olimpijczycy w 2004 roku, przebiegała od miejscowości Maraton nieopodal miejsca słynnej bitwy Ateńczyków z Persami do Aten. Po drodze na uczestników czekało ponad 300 metrów przewyższeń, muzyka zorby, żwawo reagujący kibice.

Można domniemywać, że niektóre podbiegi będą się śniły w nocy uczestnikom przed długi czas. Wyścig kończył się na słynnym stadionie Panathenaic, który gościł antycznych sportowców podczas igrzysk olimpijskich oraz był areną nowożytnej olimpiady 12 lat temu.

Warto dodać, że swój debiut w biegu na 5 km ulicami Aten obok m.in. słynnego Akropolu zaliczyła Agata Karaś kończąc wyścig z czasem 31:15.

– Impreza była wyśmienicie zorganizowana. Na trasie nie brakowało absolutnie niczego. Spore słowa uznania należą się Grekom, bo organizacja 3 biegów, w których uczestniczyło ponad 50000 ludzi, do najłatwiejszych nie należała. Dobre wyniki na koniec sezonu dają spore powody do satysfakcji, a kolejny sezon w wykonaniu zawodników Oleśnickiej Grupy Triathlonowej zapowiada się bardzo obiecująco – podsumowuje M. Karaś.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony