Oleśniczanie pobiegną charytatywnie dla Michalinki i Jasia

2 kwietna z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Klubu Biegacza Szerszeń Oleśnica oraz Stowarzyszenia Samodzielnej Inicjatywy Młodzieży odbędzie się charytatywny bieg dla Michalinki i Jasia. 


REKLAMA

Michalinka i Jaś to dzieci, które nie miały tyle szczęścia co inni, urodziły się z wadami, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Michalinka urodziła się w ciężkiej zamartwicy, doznała niedotlenienia trzeciego stopnia. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę genetyczną. – Zespół Shaaf – Young. Oddycha przy pomocy respiratora (jest po zabiegu tracheotomii), ale próbuje też samodzielnie Wymaga intensywnej rehabilitacji i opieki wielu specjalistów, m.in. neurologa, neonatologa, dietetyka, endokrynologa.

Jaś ma zespół krótkiego jelita. W grudniu 2016 został założony cewnik centralny typu Broviac. Obecnie drogą pozaustrojową jest pokrywane 60% całkowitego zapotrzebowania białkowo-kalorycznego. Po czterech miesiącach pobytu w szpitalu Jaś w styczniu wyszedł do domu. Jest żywiony pozajelitowo w warunkach domowych. Rodzice oczekują na pompę , a razem z nią szansę na odrobinę normalności. Latem, Jaś będzie mógł dalej szaleć na dworze, choć czas będzie naglił, by podłączyć żywienie.

Warunkiem udziału w Biegu jest wpisanie się na listę startową oraz uiszczenie opłaty startowej w wysokości dowolnej wpłaty np. 10, 20, 50 złotych lub więcej lub dokonanie przelewu na konto Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Oleśnica: 07 9584 0008 2001 0011 5906 0002.

Start biegu zaplanowano w rynku na godzinę 12. Ale warto do serca miasta przyjść już wcześniej, bo o 11:30 rozpocznie się aukcja fantów, z których dochód dodatkowe wesprze akcję. Długość trasy biegu wynosi około 4 km. Metą wspólnego biegu będzie już niemal tradycyjnie amfiteatr nad stawami.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony