Oleśnickie Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci

Uczniowie z oleśnickich szkół podstawowych we wtorek (16 maja) spotkali się podczas Indywidualnych Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci zorganizowanych przez Międzyszkolny Integracyjny Klub Sportowy Junior w Oleśnicy, przy współpracy z WKS-em Oleśniczanka.


REKLAMA

Zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi mogli przeżyć emocje związane z rywalizacją w konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60, 300, 600, 1000 metrów, skoku w dal, pchnięcia kulą, rzutu piłeczką palantową, oraz w sztafetach 4×100 i w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400). Punktacja drużynowa oddzielna dla dziewcząt i chłopców liczona była na podstawie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników szkoły wg. zasady: za I m – 9 pkt, II m – 7 pkt, III m – 6 pkt, IV-V m – 4 pkt, IX-XII m – 3 pkt, XIII-XVI m 2 pkt, XVII-XX m –1 pkt.

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

Bieg na 60 metrów:
1. Aleksandra Piasecka SP 6 O-ca 8,77 sek.
2. Aleksandra Tacik SP 4 O-ca 8,88 sek.
3. Maja Kołodyńska SP 4 O-ca 8,96 sek.

Bieg 300 metrów:
1. Oliwia Słota SP 4 O-ca 47,80 sek.
2. Magda Gorzkiewicz SP 4 O-ca 48,86 sek.
3. Gabriela Drozd SP 8 O-ca 51,01 sek.

Bieg 600 metrów:
1. Tamara Kicuła SP 2 O-ca 1:55,57 min.
2. Amelia Rogala SP 4 O-ca 1:58,36 min.
3. Marcelina Kobiela SP 8 2:03,53

Skok w dal:
1. Martyna Rogowska SP 4 O-ca 450 cm.
2. Natalia Telka SP 2 O-ca 433 cm.
3. Wiktoria Kobiałka SP 4 O-ca 407 cm.

Rzut piłeczką palantową 150 gram:
1. Wiktoria Misztal SP 2 O-ca 40 m.
2. Martyna Kostrzewa SP 4 O-ca 39 m.
3. Kornelia Górecka SP 6 O-ca 38 m.

Pchnięcie kulą:
1. Wiktoria Bajor SP 6 O-ca 6,70 m.
2. Oliwia Frąckowiak SP 2 O-ca 6,59 m.
3. Alicja Chynek SP 8 O-ca 6,55 m.

Sztafeta 4×100 metrów:
1. SP 4 O-ca 58,55
2. SP 8 O-ca 1:01,57
3. SP 2 O-ca 1:06,82

KATEGORIA CHŁOPCÓW:

Bieg na 60 metrów:
1. Dawid Pięta SP 2 O-ca 8,36 sek.
2. Jan Schabikowski SP 6 O-ca 8,49 sek.
3. Mateusz Gawronkiewicz SP 4 O-ca 8,53 sek.

Bieg 300 metrów:
1. Jan Mielczarek SP 6 O-ca 48,11 sek.
2. Mikołaj Adamski SP 4 O-ca 48,42 sek.
3. Jacek Łuczek SP 8 O-ca 49,99 sek.

Bieg 1000 metrów:
1. Jakub Garbaczewski SP 4 O-ca 3:20,02 min.
2. Konrad Janicki KSP O-ca 3:34,09 min.
3. Kacper Dagiel SP 4 O-ca 3:37,85 min.

Skok w dal:
1. Jakub Szymanek SP 6 O-ca 496 cm.
2. Kamil Fornal SP 4 O-ca 405 cm.
3. Paweł Szymański SP 4 O-ca 370 cm.

Rzut piłeczką palantową 150 gram:
1. Bartosz Wójcik SP 6 O-ca 58 m.
2. Dawid Rzepka SP 4 O-ca 43 m.
3. Maciej Bolibrzuch KSP O-ca 43 m.

Pchnięcie kulą:
1. Jakub Bagiński SP 6 O-ca 7,00 m.
2. Gabriel Białoskórski SP 8 O-ca 6,16 m.
3. Gabriel Dwojak SP 4 O-ca 5,92 m.

Sztafeta 4×100 metrów:
1. SP 6 O-ca 54,57
2. SP 2 O-ca 58,57

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA: 

Kategoria dziewcząt:
1.SP 4 Oleśnica – 90 pkt. – op. Marta Kowalska
2.SP 2 Oleśnica – 41 pkt. – op. Mariusz Krawczykowski
3.SP 6 Oleśnica – 37 pkt. – op. Benita Salik
4.SP 8 Oleśnica – 34 pkt. – op. Beata Grzybek
5.KSP Oleśnica – 3 pkt. – op. Monika Wyszyńska

Kategoria chłopców:
1. SP 6 Oleśnica – 61 pkt. – op. Robert Banasik
2. SP 4 Oleśnica – 45 pkt. – op. Jarosław Janeczek
3. SP 2 Oleśnica – 17 pkt. – op. Mariusz Krawczykowski
4. KSP Oleśnica – 11 pkt. – op. Monika Wyszyńska
5. SP 8 Oleśnica – 3 pkt. – op. Beata Grzybek

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale. Zawody zostały sfinansowane z budżetu Miasta Oleśnicy.

MK

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony