Oleśnickie Judo Show w hali sportowej Atola

Oleśnickie Judo Show w hali sportowej Atola

Weekend w hali sportowej w Oleśnicy upłynął pod znakiem judo.


REKLAMA

Po raz kolejny kilkuset zawodników z Polskich i zagranicy, w tym z Niemiec, Czech, Litwy, Słowenii, Austrii, ale również z Kazachstanu, Gruzji i nie tylko gości w Oleśnicy za sprawą udziału w Międzynarodowych Mistrzostw Oleśnicy w Judo.

Turniej ma charakter dwudniowy. W sobotę na matach zmagali się kadeci. Po kilkugodzinnej rywalizacji w eliminacjach wieczorem odbyły się wielkie finały w poszczególnych kategoriach wagowych.

Decydujące pojedynki poprzedziło oficjalne otwarcie mistrzostw, na których nie zabrakło przedstawicieli głównych organizatorów turnieju – Polskiego Związku Judo, Miasta Oleśnica i OKR Atol. Przy okazji odznaczony medalem za zasługi dla judo został burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński.

A w ramach Judo Show zebrani w hali zawodnicy i kibice obejrzeli pokazy sztuk walki. Był pokaz władania mieczem samurajskim, walka Kendo (japońska odmianq szermierki sportowej, prowadzonej przy użyciu mieczy bambusowych), a także popis sprawności i umiejętności podopiecznych Michała Zamęckiego z Judo Tigers Oleśnica.

W tym roku Oleśnica miała tylko jednego reprezentanta, a był nim wychowanek sekcji „Tygrysów” Michał Cepuch, który w niedzielę walczył w kategorii do 90 kilogramów w turnieju juniorów. Niestety, zawodnik Gwardii Wrocław już w pierwszym starciu eliminacyjnym musiał uznać wyższość Niemca Valetina Kieschego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony