Oleśnicki bilardzista na prestiżowych zawodach w Czechach

rmisiewicz

Tym razem oleśnicki Golden King spróbował swoich sił u naszych południowych sąsiadów.

W ubiegłym tygodniu nasz oleśnicki bilardzista Radosław Misiewicz wystartował po raz pierwszy w czeskich Pardubicach w Tipsport Arena . W tych prestiżowych zawodach na starcie stanęło 182 zawodników z : Czech, Słowacji, Polski, Włoch, Holandii i nie tylko.

W czwartek popularny Golden King wywalczył w grupie awans do finałowej rundy, która odbyła się w niedzielę. Nasz zawodnik w swych pojedynkach pokazał lwi pazur. Grając z mistrzem Czech juniorów Hajšmanem Ladislavem – BC Příchovice przegrywał 2:4, by następnie wygrać cztery kolejne partie z rzędu i cały pojedynek 6-4.

Kolejnym jego przeciwnikiem był Radosław Babica – wielokrotny Mistrz Polski. Początek meczu był dla Radosława Misiewicza udany, prowadził 2-1, lecz doświadczenie multimedalisty okazało się zbyt cenne i wygrywał on partię za partią, aby ostatecznie wygrać z oleśniczaninem.

Nasz zawodnik zakończył całe zawody na 33. pozycji . Zwycięzcą Pardubice Open 8 bil został Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa), który pokonał w finale Tomasza Kapłana (Nosanu Galeria Echo Kielce) 6-4. – To kolejny dobry występ i kolejne zebrane doświadczenia. Mam nadzieję, że z turnieju na turniej będę coraz silniejszy – mówi nam oleśnicki bilardzista, nie ukrywając, że do występowania na arenie krajowej i międzynarodowej pomocne jest wsparcie finansowe ludzi dobrej woli.