Oleśniccy ultrasi na Maratonie Karkonoskim

szerszen

Oleśniccy miłośnicy biegów górskich wystartowali w 8 PZU Maratonie Karkonoskim na dystansie ultra 46,7 km.

Maraton Karkonoski w ubiegłym roku został uznany Najlepszą Imprezą Biegową 2015 na Dolnym Śląsku. Organizatorem plebiscytu była Gazeta Wrocławska pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Przepiękne widoki, niesamowicie malownicza, a przy tym wymagająca trasa Maratonu Karkonoskiego to tylko parę aspektów niesamowitego wyzwania jakim jest przebiegnięcie blisko 47 kilometrów szlakiem Karkonoszy.

W tym roku na starcie zameldowało się 429 śmiałków, z czego bieg ukończyło 427 zawodników.  Oleśnicę reprezentowali:  Mirosław Furman (KB Lupus Oleśnica), Kamil Papierski (KB Szerszreń Oleśnica), Bartłomiej Szukalski (KB Szerszeń Oleśnica), Krzysztof Wajerowski (KB Lupus Oleśnica), Łukasz Zimniak (KB Szerszeń Oleśnica.)

Najlepiej z bardzo wymagającą trasą ultra poradził sobie Bartłomiej Szukalski z Szerszenia, który na mecie zameldował się z czasem 05:27:32, zajmując tym samym bardzo dobrą 40 pozycję Open. Nie wiele wolniejsi byli Krzysztof Wajerowski z Lupusa i Kamil Papierski z Szerszenia którzy oboje z takim samym czasem 05:43:03 uplasowali się na 61 i 62  miejscu. Prezes Szerszenia Łukasz Zimniak po przygodzie z gradobiciem, burzą i silnym, porywistym wiatrem, która go dopadła w drodze powrotnej w okolicach Śnieżnych Kotłów uplasował się na 188 miejsce z czasem 06:33:38. Mirosław Furman zmagania z ukończył plasując się na 300 pozycji z czasem 07:09:09.