Oleśniccy triathloniści pokonali dystans półtora Ironmana

Oleśnicka Grupa Triathlonowa ma za sobą kolejne starty w tym sezonie. Michał Karaś wybrał się do Wolsztyna. a Mateusz Musiał do Bydgoszczy.


REKLAMA

Tak relacjonuje swój start po roku od debiutu na pełnym dystansie Ironmana Michał Karaś:

„PolskaMan w Wolsztynie to jedna z 4 imprez w Polsce, na której można zmierzyć się z dystansem Ironmana w triathlonie (pływanie 3,8 km, kolarstwo 180 km, bieg 42,2). W ostatnią sobotę miałem przyjemność ukończyć ten wyścig z czasem 11:31:40, co pozwoliło mi pobić rekord życiowy o 59 minut i zając 26 miejsce w klasyfikacje generalnej i 4 w wiekowej.

Po obfitym śniadaniu punktualnie o 6 rano w sobotę zameldowałem się na linii startu i jak się okazało przez godzinę dwadzieścia minut delektowałem się płynąc w jeziorze Wolsztyńskim pokonując odległość 4300 metrów. Te 500 metrów dostaliśmy w gratisie, bo organizator postanowił dorzucić trochę dystansu. Zarządcy jeziora od ostatniej wizyty dorzucili kilka bojek, które należało opłynąć. Z wody wychodzę lekko zdziwiony na 22 miejscu 3 minuty później niż rok wcześniej.

Nie zważając na te okoliczności rozpocząłem etap rowerowy. Wiedziałem doskonale, że Ironman to nie przelewki i jechałem sobie spokojnie 32 km/h przez kilka rund stopniowo zwiększając prędkość. Pozwoliło mi to zyskać blisko 20 minut w porównaniu do ostatniego roku (5:38), co dało mi 36 czas na tym etapie.

Wjeżdżając na wolsztyński rynek pomny doświadczeń z ostatniego roku postanowiłem zacząć maraton od tempa 6 minut na km. Maraton pobiegłem spokojnie na 4:25 tracąc powoli siły na ostatnich kilometrach. Czas biegu dał mi 33 miejsce na tym etapie. Na trasie maratonu w pięknych, rekreacyjnych zakątkach Wolsztyna nie brakowało niczego. Atmosfera zawodów była wspaniała, a liczba punktów odżywczych bardziej niż zadowalająca. Do tego pomoc wolontariuszy była naprawdę nieoceniona.

Reasumując, czuję sporą satysfakcję z osiągniętego wyniku i już nie mogę sie doczekać kolejnych startów. Cieszę się, że przy pomocy moich koleżanek/kolegów z Oleśnickiej Grupy Triathlonowej udało mi się trafić w formą idealnie w najważniejszy start w sezonie. Najbliższy za dwa tygodnie w Zgorzelcu na dystansie ¼ IM. Mam nadzieję, że powodów do zadowolenia nie zabraknie.

Debiut na połówce

dariusz-Danielek_ogt

Mateusz Musiał na trasie triathlonu (fot. Dariusz Danielek)

W niedzielę w Bydgoszczy Mateusz Musiał – kolejny zawodnik OGT wziął udział w triathlonie organizowanym na dystansie 1/2 IM. Był to dla niego debiut na tej długości wyścigu, na której ścigało się nieco ponad 250 osób. Tak relacjonuje swój udział w zawodach:

„Start przewidziany był o godzinie 11:00 na pobliskim jeziorze Borówno. Tam też usytuowana była strefa T1. Z rana tego dnia zapowiadała się dość dobra pogoda, jednak na godzinę przed startem zachmurzyło się i zaczęło kropić, a tuż przed startem zaczęło już konkretnie padać. Do pokonania mieliśmy dwie pętle długości 950m na jeziorze z wyjściem na ląd pomiędzy nimi. W wodzie deszcz nie przeszkadzał nikomu, jednak po wyjściu z niej i przystąpieniu do etapu rowerowego, każdy na pewno odczuł dyskomfort wiążący się z przemoczonymi butami i ubiorem. Każdy też musiał zwracać uwagę na ograniczenia związane ze śliskim asfaltem i dostosowywać odpowiednio prędkość zwłaszcza podczas skrętów.

W tej części wyścigu musieliśmy przejechać łącznie 90km, a na dokładkę po zejściu z roweru do zaliczenia był dystans półmaratonu. Mimo problemów z plecami podczas biegu udało mi się uzyskać 30. czas spośród wszystkich uczestników licząc sam bieg. Z wody wyszedłem jako 155, jednak w pozostałych konkurencjach udało mi się nadrobić i ostatecznie ukończyłem zawody na 80. pozycji z bardzo zadowalającym jak na pierwszy raz wynikiem. Na pewno w największej mierze przyczynił się do tego plan treningowy rozpisany przez Marka Błacha, a także wiele cennych uwag dotyczących poprawy techniki pływania, udzielonych przez Michała Karasia i Artura Mosiaka za co im wszystkim serdecznie dziękuję”.

Triathlon Bydgoszcz-Borówno organizowany jest nieprzerwanie od 2008 roku. Tutaj też odbywają się Mistrzostwa Polski na dystansie pełnego IronMana. Poniżej pełne wyniki reprezentanta OGT:

Miejsce OPEN 80
Miejsce Mężczyźni 78
Mijesce w kategori M 30 41
Pływanie 00:40:20
T1 00:04:32
Rower 02:53:28
T2 00:03:26
Bieg 01:34:45

RED, źródło: OGT

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony