Oleśniccy i bierutowscy biegacze uciekali przed Małyszem

cobwingsforlife

W niedzielę w Poznaniu w biegu Wings For Life World Run wzięli udział reprezentanci Cała Oleśnica Biega, Bierutowskiej Grupy Biegowej i inni biegacze z Oleśnicy.

Wyjątkowość Wings For Life World Run polega na tym, że jest to rywalizacja bez klasycznej linii mety. Finiszem dla uczestników był samochód, który wyruszył ze startu pół godziny za zawodnikami. Początkowo jechał on z prędkością 15 km/h, a następnie co godzinę przyspieszał o kilometr.

Każda osoba, która została dogoniona przez auto, musiała zejść z trasy, a wynikiem była dla niej liczba zaliczonych kilometrów. Poznań po raz trzeci gościł uczestników tych zawodów, których naczelnym hasłem jest „Biegamy dla tych, którzy biec nie mogą”.

Najdłuższy dystans wśród panów z COB 27,60 km pokonał Stanisław Lota zajmując 236 miejsce. Mariusz Turek przebiegł 19,28 km zajmując 999 miejsce, natomiast Adam Leśniak 17,57 km co dało 1241 miejsce.

Wśród biegaczy z Bierutowa Piotr Baranowski zajął 735 miejsce, pokonując równo 21 kilometrów, a jego klubowy kolega Marcin Purzyński miejsce 728, uzyskując wynik 21,01 km.

bgbwingsforlife

Znakomity wynik uzyskał oleśniczanin Dawid Smolak, który już kolejny raz startował w WFL. W tym roku w Poznaniu zajął wysokie 26 miejsce, uciekając przed samochodem aż do 36.92 km. Podobny wynik, z tym, że na słonecznej Florydzie, uzyskał Mateusz Musiał z Oleśnickiej Grupy Triathlonowej. Oleśniczanin zajął tam 24. miejsce z rezultatem 34,55 km.smolakwings

Wings For Life World Run to impreza o charakterze światowym, a Poznań był jedną z 34 lokalizacji. Około 100 tysięcy zawodników (nieco ponad cztery tysiące w Polsce) rywalizowało m.in. w Walencji, Porto, Bratysławie, Melbourne, Dubaju, Limie, Brasilii, Guadalajarze czy Santiago. We wszystkich krajach start wyznaczono na godz. 11.00 czasu UTC, czyli 13 polskiego. Na innych kontynentach uczestnicy zaczynali bieg często jeszcze przed świtem, niektórzy już po zachodzie słońca.

Całkowity dochód będzie przeznaczony na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Za kierownicą samochodu pościgowego usiadł Adam Małysz, który przed dwoma laty zakończył zawody na 19. kilometrze.Najdłużej przed Małyszem uciekał Tomasz Walerowicz, który pokonał dystans 71,12 km. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Janasiak wynikiem 39,94 km.

W wyszukiwarce możliwości szukania po nazwie miejscowości, dlatego pozostałych oleśniczan zachęcamy do przesyłania własnych zdjęć z biegu oraz swoich wyników na redakcja@olesnickisport.pl.

RED, źródło: Cała Oleśnica Biega, fot.arch.pryw.uczestników