Oleśniccy biegacze na Mistrzostwach Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim

Ubiegła sobota w Szczawnicy przebiegła pod znakiem Mistrzostw Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim.

Ze względu na trudne warunki pogodowe, organizatorzy zmuszeni byli skrócić trasę biegu Niepokornego Mnicha na 63 kilometry. Ucięli całą trasę po słowackiej stronie, która była bardzo słabo dostępna i bardzo mocno zaśnieżona na długich odcinkach. Przewyższenia na całej trasie wyniosły 3150 metrów.

– Z informacji jakie otrzymałem od zawodników nie tylko z Oleśnicy, wynika że trasa należała do bardzo trudnych, a warunki z jakimi zmierzali się zawodnicy, miejscami bywały bardzie ciężkie. Miejscami, uczestnicy biegu musieli zmagać się z błotem sięgającym do kolan. – mówi nam Dawid Gajlusz.

Oleśnicę reprezentowali Krzysztof Wajerowski, który wystartował w Niepokornym Mnichu na dystansie 63 kilometrów, uzyskał bardzo dobry rezultat zajmując 48 miejsce z czasem 8:42:52. Najszybszym zawodnikiem na trasie Niepokornego Mnicha został Marcin Świerc, który bardzo wymagającą trasę pokonał w 6:06:38. Wśród kobiet, najlepiej poradziła sobie Edyta Lewandowska, która zmagania zakończyła na 13 pozycji z czasem 7:34:11.

Poniżej wyniki zawodników startujących na dystansie 43 kilometrów- Wielka Prehyba:

Janusz Skowroński czas: 04:45:57 miejsce: 32
Łukasz Szopa czas: 05:00:17 miejsce: 50
Sebastian Czaicki czas: 5:23:25 miejsce: 83
Dariusz Karczyński czas: 05:41:34 miejsce: 108
Paweł Łacny czas: czas: 05:48:36 miejsce: 133

1. biegiempomarzenia.blogspot.com

MÓJ BŁĄD- W ZAWODACH POBIEGŁ JESZCZE SEBASTIAN CZAICKI, KTÓRY NA MECIE ZAMELDOWAŁ SIĘ Z CZASEM 5;23;25 ZAJMUJĄC 83 POZYCJĘ. POZDRAWIAM

(1)
  2. Stefan

No nie tak to wyglądało- błoto było do kostek (często wlewało się do butów), a powyżej kolan to sięgał śnieg. Poza fragmentem ok. 2 km od startu i ok. 1 km dobiegu do mety (asfalt i kostka brukowa), cała trasa pokryta była błotem, błotem pośniegowym, a powyżej wysokości 900 m n.p.m śniegiem. Trasa Mnicha 64 km, czas Krzyśka na Mnichu 8’24″52. Mnicha ukończyło 260 zawodników/czek, Prehybę ukończyło 544 zawodników/czek i wystartowało na tym dystansie 5 oleśnickich zawodników, a nie 4.