Oleśnica stanie się dolnośląską stolicą hokeja?

Oleśnica stanie się ważnym ośrodkiem na hokejowej mapie Polski? Niedawno odwiedził ją prezes PZHL, który spotkał się z władzami miasta i OKR Atol.


REKLAMA

Dolnośląskie może być nowym znaczącym punktem na hokejowej mapie Polski. W tych stronach gościł Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – podała w ubiegłym tygodniu telewizja internetowa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Spotkanie odbyło się m.in. w Oleśnicy. Co to oznacza dla miasta? W spotkaniu z prezesem PZHL uczestniczyli burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński, zastępca burmistrza Jarosław Sadowski oraz prezes ATOL Dariusz Sendek.

– Rozmawialiśmy o możliwości rozwoju hokeja w Oleśnicy i rozbudowy lodowiska. Lodowisko obecnie nie spełnia wymogów dopuszczających do rozgrywek ze względu na niewystarczające wymiary płyty. Omawiane były możliwości powiększenia płyty lodowiska oraz zabudowanie halą wraz z niewielkimi trybunami – tłumaczy Jacek Kijewski, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie.

– Plany rozbudowy przewidywane na lata 2017/2018 stworzyłyby atrakcyjny ośrodek hokejowy, posiadający w ofercie oprócz lodowiska zaplecze hotelowe, rozbudowaną siłownię oraz pływalnię. Ośrodek stałby się centrum, w którym można by realizować obozy i campy dla hokejowych zespołów.

Te informacje potwierdza Michał Skrzypek z Urzędu Miasta Oleśnicy. – Przedmiotem rozmów były możliwości uzyskania wsparcia finansowego w związku z wstępnymi planami spółki Atol w zakresie modernizacji lodowiska – mówi i twierdzi, że jego niedostatki do przeprowadzania zawodów sportowych były powodem zrezygnowania z organizacji w Oleśnicy mistrzostw w hokeju na rolkach oraz figurowej jazdy na rolkach w ramach The World Games Wrocław 2017.

– Prezes PZHL Dawid Chwałka, jak i prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Hokeja Na Lodzie Jacek Kijewski, zgodnie ocenili, iż obiekt w obecnej postaci nadaje się wyłącznie do celów rekreacyjnych i nie spełnia norm wymaganych przy oficjalnych rozgrywkach hokejowych – dodaje Skrzypek. – Widząc jednak szansę na adaptację obiektu również na potrzeby hokeja, zadeklarowali osobiste wsparcie oleśnickich starań o dofinansowanie korekty lodowiska. Prezes PZHL potwierdził również merytoryczną pomoc Związku w pracach koncepcyjnych, gdyby modernizacja miała stać się faktem.

K.Kijakowska, fot.arch.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony