Od Jelcza-Laskowic po Swarzędz, czyli rozbiegany weekend oleśniczan

Miniony weekend obfitował w różnorakie biegowe starty mieszkańców Oleśnicy i okolic. 


REKLAMA

W sobotę w Wołowie odbył się II Bieg W Naturze Nadleśnictwa Wołów. W zawodach nie zabrakło oleśnickich biegaczy. Na dystansie 15 kilometrów wystartowali Elżbieta Bułkowska, Bartłomiej Szukalski i Piotr Pudło z KB Szerszeń Oleśnica oraz Adam Musur, reprezentujący KB Lupus Oleśnica. Wszyscy Oleśniczanie stanęli tego dnia na podium w swoich kategoriach wiekowych. Najlepiej spisał się Bartłomiej Szukalski, który zmagania zakończył na 3 miejscu open.

Parę godzin później w pobliskim Wrocławiu odbył się III Bielański Bieg Rodzinny, na którym również można było spotkać sympatyków bieganie nie tylko z Oleśnicy, ale też z Bierutowa. Bardzo dobrze pobiegli Bartłomiej Szukalski z KB Szerszeń Oleśnica, który na dystansie 10 kilometrów zajął wysokie 4 miejsce open oraz Robert Pontus z Cała Oleśnica Biega, który na dystansie 5 kilometrów wywalczył również wysokie 4 miejsce. Ponadto 14. pozycję wybiegał sobie Piotr Baranowski z Bierutowskiej Grupy Biegowej.

W niedzielę odbył się I Półmaraton Szpot Swarzędz, w którym swoich sił spróbował startujący już dzień wcześniej w dwóch zawodach Bartłomiej Szukalski (KB Szerszeń Oleśnica). Zawodnik Szerszenia zmagania z dystansem 21.097 zakończył na 30. pozycji z czasem 1:24:44.

W niedzielne przedpołudnie w pobliskim Jelczu- Laskowicach odbył się I Crossowy Bieg Harcownika. Na linii startu stanęło przeszło stu zawodników.

Fenomenalną formą w tym sezonie dysponuje Dawid Smolak  (Ślęzak Team), który zmagania z dystansem 10,5 kilometra zakończył na podium, zdobywając 3 miejsce open w I Crossowym Biegu Harcownika. Oleśniczanin zmagania zakończył z czasem 00:41:25.

W zawodach pobiegli również:
(10,5KM)
Michał Kwiecień (Bierutów) czas: 00:51:56 miejsce: 19
Janek Mandat (KB Lupus Oleśnica) czas: 01:02:45 miejsce 66
Katarzyna Król (Bierutów) czas: 01:03:00 miejsce: 67
Mariusz Mazur (Oleśnica) czas: 01:16:50 miejsce: 107
(21,09KM)
Piotr Baranowski (Bierutów) 1:44:19 – 48.

Dawid Gajlusz/KB Szerszeń

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony