Młodzieżowe i regionalne zawody jeździeckie w Jakubowicach

Ponownie do Jakubowic zawitało jeździectwo. Przez cztery dni odbywały się Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody oraz Zawody Regionalne.

I tak w pierwszym dniu Ogólnopolskich Zawodów, w finale klasy A 65 cm najlepsza okazała się Eliza Zawadzka na koniu Bello. Drugie miejsce przypadło również Zawadzkiej, z tym, że startowała na koniu Ferrari. Trzecia była Maria Karnabal w parze z Alfem. Finał klasy A 85 cm zwyciężyła Iga Bors na koniu Shadow, tuż za nią uplasowała się Zuzanna Prymek i Domino, a stawkę zamknęła Maja Marchwicka razem z Erykiem Ponysport. Klasa B okazała się szczęśliwa dla Aleksandry Osuch i Jacoba. Druga była Dominika Henzel, a jechała na Apasjonata Con Amore. Natomiast trzecie miejsce zajęła Laura Kłapińska w parze z Frankenhoeh’s Mylord.

Kolejny dzień to finał klasy C 90 cm, który wygrała Dominika Henzel na koniu Wiking PP. Druga była Karolina Łaszkiewicz i Gala GB, a trzecia Klara Kozioł i jej Equus. Następne emocjonujące zawody to Grand Prix D/E 120 cm, a zwycięzcą okazała się Agata Kamińska w parze z Czingis Chanem. Tuż za nią uplasowała się Agata Włodarczyk i Falcao, a stawkę zamknęła Zuzanna Januszewska i Wróżbita II.

W dniu kolejnym odbyło się Grand Prix Dzieci 125 cm, które wygrała Maja Szewczyk na koniu Werbel. Drugie miejsce przypadło Kacprowi Niewiadomskiemu i Prezydentowi II, a tuż za nim sklasyfikowano Weronikę Rogalską na koniu Limbo.

Następnie oglądaliśmy Zawody Regionalne klasy C 130 cm, w których świetnie zaprezentowała się reprezentantka gospodarzy czyli Klubu Jeździeckiego Osadkowski Agnieszka Olszewska na koniu Queen, zajmując drugą pozycję, ulegając tylko Tomaszowi Klein i Chassot, a wyprzedając Gabrielę Biedka i Challangera Du Toulita Z. Kolejny konkurs regionalny 120 cm wygrała Julia Cieślar w parze z Poetinem, przed Janem Chrzanowski i Qui oraz Magdaleną Kościelną i Roxy.

Wśród młodzieży reprezentujących Klub Jeździecki Osadkowski trzy konkursy na koniu Wudu wygrała Julia Cichocka, a Natalia Morsztyn i jej Osadkowski Ashville codziennie meldował się w trójce najlepszych danego konkursu.

W kolejnym tygodniu w dniach 19-21 sierpnia do Jakubowic zawitają Ogólnopolskie Zawody w Ujeżdżeniu, a na zakończenie sezonu we wrześniu (8-11) będą Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody.