Młodzicy Atola medalistami na Międzywojewódzkich Mistrzostwach

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Atol” na Mistrzostwach Młodzików w pływaniu w Nowej Rudzie. W tych najważniejszych, dla swojej kategorii wiekowej, zawodach zdobyli 4 medali i pobili 16 rekordów życiowych na 16 startów.


REKLAMA

Paweł Zdanowicz wypływał 2 medale – 1 złoty i 1 srebrny, a Alex Rytkowski zdobył 1 srebrny i 1 brązowy.  W dniach 24-25 marca w Nowej Rudzie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików -12, 13 lat (strefa lubuska i dolnośląska– I runda). W zawodach brało udział 15 klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Każdy zawodnik mógł wystąpić w czterech konkurencjach. MKP Atol reprezentowało 4 zawodników: Paweł Zdanowicz, Alex Rytkowski i Michał Durlik w kategorii dwunastolatków oraz Laura Junik w kategorii trzynastolatków.

atol-nowa-ruda-zawody014

Mistrzostwo młodzików w konkurencji 200 m stylem klasycznym zdobył Paweł Zdanowicz. Ten wynik dodatkowo dał Pawłowi rekord klubu. Na dystansie o połowę krótszym Paweł wywalczył srebro oraz ustanowił kolejny rekord klubowy. Alex Rytkowski cieszył się ze srebrnego medalu w konkurencji 100 m stylem grzbietowym oraz z brązowego w konkurencji 200 m stylem grzbietowym.

atol-nowa-ruda-zawody001

Michał Durlik zanotował duży postęp w konkurencji 100 m stylem dowolnym, w którym zajął 9 miejsce. Najwyższe miejsce – 7 – Michał zajął w konkurencji 100 m stylem klasycznym. W klasyfikacji punktowej Paweł zajął 6 miejsce, Alex 7, a Michał był 12 w gronie 61 zawodników.

Laura najlepsze miejsce zajęła w konkurencji 100 m stylem motylkowym, gdzie uplasowała się na 8 miejscu. Pozostałe starty owocowały rekordami życiowymi, które sprawiły wiele radości zawodniczce.

atol-nowa-ruda-zawody016

– Jestem dumny i zadowolony z występu moich podopiecznych, pokazali charakter, pasję oraz radość z pływania we wszystkich swoich występach. Wyniki, które osiągnęli zawdzięczają swojej sumiennej pracy na treningach, wsparciu rodziców oraz przyjaciół z klubu. Nie znaczy to, że spoczniemy na laurach.Dziękuję również rodzicom za zaangażowanie w organizację wyjazdu i wspaniały doping w czasie zawodów. -podsumował starty swoich pływaków trener Artur Mosiak.

atol-nowa-ruda-zawody013

RED, źródło: MKP Atol

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony