Młode Orły górą w finale „Wakacji z hokejem”

Młode Orły górą w finale „Wakacji z hokejem”

Wakacje w naszym mieście nie mogłyby się zakończyć bez turnieju hokeja na rolkach, których od kilku lat rok rocznie organizowany jest przez Oleśnicki Klub Hokejowy.


REKLAMA

Tradycyjnie areną zmagań hokeja inline było asfaltowe boisko Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Wojska Polskiego.

W tegorocznej, przeprowadzonej w upalne niedzielne popołudnie odsłonie zawodów w rolach głównych wystąpili przede wszystkim młodzi wychowankowie Orłów Oleśnica, a na widowni licznie zasiadły rodziny małych sportowców, żywo dopingując swoje pociechy. Gościem na otwarciu zawodów był wiceburmistrz miasta Jarosław Sadowski.

Zanim na boisku pojawili się młodzi hokeiści w centrum uwagi znalazła się grupa małych łyżwiarek figurowych, które pod okiem trenerki Anny Żeglińskiej swoje umiejętności zaprezentowały na rolkach. Głównym punktem programu był mecz juniorów Orłów Oleśnica z rówieśnikami z WTH Wrocław.

W emocjonującym starciu nie zabrakło zwrotów akcji i zaciętej walki do ostatnich minut. Zwycięzcami zostali gospodarze, pokonując wrocławian 10:8. Strzeleckim łupem podzielili się Mateusz Piętowski, Jakub Libner, Bartłomiej Pucek i Mariusz Kwiecień. Obie drużyny odebrały z rąk Adama Masternaka pamiątkowe puchary.

O rywalizację w duchu fair-play dbał Mieczysław Modliński, który w przerwie między tercjami prowadził też konkursy dla maluchów z upominkami. Turniej rozegrano w w ramach finału akcji „Wakacje z hokejem”, w ramach której przez całe lato, trzy razy w tygodniu odbyły się hokejowe zajęcia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony