MKP Atol na zimowym obozie pływackim w Nowej Rudzie

MKP Atol na zimowym obozie pływackim w Nowej Rudzie

Miejski Klub Pływacki „Atol” Oleśnica ma za sobą zimowy obóz pływacki, który odbył się w Nowej Rudzie. 


REKLAMA

Wzorem lat ubiegłych MKP Atol podjął się zorganizowania obozu sportowo–pływackiego dla członków stowarzyszenia a przy okazji dla zawodników zaprzyjaźnionego Uczniowskiego Klubu Pływackiego „MANTA” Jelcz- Laskowice. Obóz zorganizowany był w Centrum Turystyczno – Sportowym Nowa Ruda, gdzie pływacy mogli liczyć na bardzo dobre warunki treningowe oraz lokalowe. W obozie brało udział 40 zawodników w wieku 10-16 lat.

Cel zgrupowania został jasno sprecyzowany jeszcze przed wyjazdem i było to przede wszystkim doskonalenie technik pływania oraz przygotowanie zawodników do dalszej części sezonu w szczególności do Mistrzostw Polski 14 i 15 latków. Program pobytu obejmował dwa razy dziennie zajęcia treningowe w wodzie oraz jeden trening ogólnorozwojowy na sali sportowej, co dla większości z nich było wisienką na torcie. Poza stricte treningowymi elementami obozu pojawiło się też wiele atrakcji, jak chociażby: seans filmowy, gry i zabawy integracyjne czy kolacja w stylu włoskim.

Po przyjeździe uczestnicy zostali zakwaterowani w studiach dwupokojowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorami oraz co bardzo ucieszyło obozowiczów siecią Wi-fi. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, na której widniało logo klubu, miasta oraz hasło obozu: „MARZENIA spełniają się dziś, nie odkładaj PŁYWANIA na jutro”. W trakcie pobytu serwowane były trzy posiłki dziennie oraz podwieczorek.

Podczas treningów wykorzystywane były rożnego rodzaju sprzęt treningowy oraz audiowizualny, dzięki któremu możliwa była rejestracja i dogłębna analiza techniki pływania u poszczególnych zawodników. Zajęcia na sali sportowej ukierunkowane były na podniesienie na wyższy poziom ogólnej sprawności fizycznej oraz motorycznej zawodników.

Tradycją stało się prowadzenie w czasie trwania obozu konkursu na najczystsze studio oraz najsympatyczniejszego uczestnika obozu. Ku wielkiej radości kadry obozowej okazało się, że młodzież potrafi świetnie radzić sobie z dbaniem o porządek, co przełożyło się na ilość wygranych w tymże konkursie. Bardzo cenną nagrodą świadczącą bardzo dobrze o naszych dzieciach było podziękowanie obsługi obiektu za kulturalne zachowanie oraz dbanie o czystość pomieszczeń. Stawiano Ich za przykład godny naśladowania z czego jesteśmy niezwykle dumni.

W trakcie zakończenia trenerzy i wychowawcy dokonali podsumowania oraz podzielili się swoimi refleksjami, a zawodnicy wyrazili pozytywną opinie poprzez oklaski oraz głośne słowa podziękowania. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki prezent. Trenerzy zaprosili wszystkich uczestników na kolejny obóz, który planowany jest na sierpień 2017 r.

– Dziękuję rodzicom za zaufanie, jakim nas kolejny raz obdarzyli. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu obozu Marcie Skorek-Hejninger i Marcinowi Hejningerowi, a Ani Zdanowicz, Uli Dibelce oraz Romkowi Żerkowi za 100% serca i zaangażowania podczas trwania zgrupowania. Wsparciem w trakcie obozu służyła również Gosia Pawłowska – dziękuję. To były świetnie spędzone dni pod względem sportowym, integracyjnym oraz towarzyskim. Pozostaną we wspomnieniach na długo. Dziękuję zawodnikom za to, że im się chciało i ciągle chce. Pracowali mimo zmęczenia z uśmiechem, realizując założone cele. Gratuluję tak ambitnej postawy. – podsumowuje obóz Artur Mosiak.

– Dziękuję Burmistrzowi Oleśnicy, Panu Michałowi Kołacińskiemu za wspieranie naszych działań, gdyż obóz został dofinansowany kwotą 2000 złotych przez Miasto Oleśnica. Z perspektywy czasu możemy z pewnością powiedzieć, że są dobrze wydane pieniądze. – dodaje trener oleśnickich pływaków.

RED, źródło i fot. MKP Atol

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony