Mistrzowski miting lekkoatletyczny na otwarcie stadionu w Oleśnicy

Mistrzowski miting lekkoatletyczny na otwarcie stadionu w Oleśnicy

W sobotę oficjalnie otwarto zmodernizowany stadion miejski w Oleśnicy. Z tej okazji odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, uświetnione dodatkowo przez gwiazdy seniorskiej lekkiej atletyki.


REKLAMA

Lokalnych sportowców nowy stadion cieszył już od przeszło kilku tygodni, ale dopiero w miniony weekend doczekał się oficjalnego otwarcia. – Renowacja ruszyła za czasów poprzedniego burmistrza, któremu chciałbym podziękować za to, że podjął taką decyzję. Dziś stadion będzie cieszył zarówno sportowców, jak i mam nadzieję wszystkich mieszkańców – mówił burmistrz Michał Kołaciński podczas uroczystości. Zmodernizowany stadion miejski, którego remont pochłonął łącznie ponad 6 milionów złotych to, jak zaznaczał, inwestycja o wymiarze nie tylko materialnym.

– Jesteśmy w przede dniu Euro 2016, ale przecież wszyscy wiemy, że tak naprawdę królową sportu jest lekka atletyka. Inwestycja w stadion lekkoatletyczno-piłkarski to nie jest tylko inwestycja w infrastrukturę. To jest również, a nawet przede wszystkim inwestycją w nasze młode pokolenie. To tutaj będą się pewnie wykuwać talenty kolejnych olimpiad. Gościmy tu dzisiaj olimpijczyków, czekamy na następnych – powiedział Kołaciński.

Wśród przybyłych gości nie brakowało ważnych nazwisk. Byli samorządowcy, marszałek województwa Cezary Przybylski, a także delegacja z ministerstwa sportu. W imieniu ministra Witolda Bańki głos zabrał podsekretarz Jan Widera. Był kanclerz AWFWrocław dr Zdzisław Paliga i  przedstawiciele prezydium SZS Dolny Śląsk Adam Szymczak i Mariusz Kiryk.  Była też przez lata czołowa wieloboistka świata Urszula Włodarczyk, dziś dyrektor w departamencie sportu wyczynowego MSiT oraz olimpijczyk Stanisław Grędziński.

Pojawili się też inni znamienici sportowcy. Był legendarny trener Józef Lisowski wraz z grupą 400-metrowców, tzw. „Lisowczyków”, m.in. Marcinem Marciniszynem i Mateuszem Rysiukiewicz, synem utytułowanego Piotra Rysiukiewicza, a także płotkarka Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław), którą będziemy mogli oglądać podczas IO w Rio, czy medalista MEw sztafecie 4x400m Rafał Omelko.

Ciepłych słów na temat stadionu nie szczędzili też uczestnicy Mistrzostw Dolnego Śląska młodzików, które połączone były z otwarciem. – Byli zachwyceni. Chwalili organizację i przede wszystkim obiekt. Dużo pozytywnych wypowiedzi też na temat infrastruktury dookoła, basenu i ścieżek rowerowych. Do tego dochodzi świetny dojazd do Oleśnicy. Już mieliśmy zapowiedzi chęci do przyjazdu na obozy szkoleniowe. Jest spore pole do  działania – mówi nam zadowolony z inauguracji Andrzej Szałek z Oleśniczanki.

To była pierwsza tak duża impreza lekkoatletyczna na zmodernizowanym stadionie w Oleśnicy. W sobotę gościł on najlepszych młodych sportowców województwie. Organizatorami byli Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, WKSOleśniczanka i OKR Atol.

W szranki stanęło łącznie kilkuset młodych lekkoatletów, walczących w całej gamie konkurencji. Były biegi na różnych dystansach, chód, skoki w dali, wzwyż i o tyczce, pchnięcie kulą oraz rzuty oszczepem, dyskiem i młotem. Stawką były nie tylko medale, ale też miejsce w reprezentacji województwa na mecz Saksonia-kraj Liberecki- Dolny Śląsk oraz udział w wakacyjnym zgrupowaniu szkoleniowym.

Poza młodzieżą wystartowali też olimpijczycy i ci wciąż walczący o minima na igrzyska. Na 400 m pobiegli „Lisowczycy”, czyli podopieczni trenera Józefa Lisowskiego: Łukasz Krawczuk, Marcin Marciniszyn, Jakub Krzewina i Mateusz Rysiukiewicz. W akcji zobaczyć można było Joannę Linkiewicz i Ewelinę Ptak, a wielkich emocji dostarczył bieg na 800m o puchar burmistrza Oleśnicy, który wywalczyła Ewa Janicka z AZS UMCS Lublin.

Nasi medaliści
600 metrów młodzików
1. JAKUBIK Patryk – 1:30.07
1000 metrów młodzików
1. PYTEL Michał – 2:49.07
2000 metrów młodzików
2. KRYSTEK Dariusz – 6:30.07 RŻ
3. PORĘBSKI Patryk – 6:33.06
200 m ppł mężczyzn
3. WIŚNIEWSKI Dawid 32.39
3000 metrów chód mężczyzn
1. WRÓBEL Mateusz – 18:20.06
3. PORĘBSKI Patryk – 18:51.19
600 metrów młodziczek
3. PIETRASZKO Julia – 1:44.51 RŻ
1000 metrów młodziczek
1. RYNG Wiktoria – 3:07.42 RŻ
3000 m chód młodziczek
1. STRYCHALCZYK Agata – 25:12.63

REKLAMA
  1. mama Julki

    Panie Bartku, dziękujemy. Fantastyczne zdjęcia. Udało się Panu zrobić córce kilka ładnych fotek. Dzięki nim po upadku na zawodach w biegu na 600m w końcu pojawił się uśmiech na jej buzi.

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony