Leśnym traktem na 750-lecie Bierutowa, czyli II Bierutowski Bieg Leśny za nami! [WYNIKI]

Leśnym traktem na 750-lecie Bierutowa, czyli II Bierutowski Bieg Leśny za nami! [WYNIKI]

Druga edycja Bierutowskiego Biegu Leśnego przeszła do historii. W sobotę w okolicy Karwińca biegacze swoich sił próbowali w zmaganiach leśnych.


REKLAMA

Z inicjatywy Piotra Baranowskiego, Bierutowskiej Grupy Biegowej i Bierutowskiej Inicjatywy Sportowej Stańca Leśna na Karwińcu gościła miłośników biegana. W zawodach udział wzięło 92 osoby. O godzinie 11. wystartowała młodzież do lat 18. Równo o 12. odbył się bieg krasnala, a godzinę później na trasę wyruszyli zawodnicy w kategorii Open. Za bezpieczny przebieg zawodów dbały Oleśnickie Służby Ratownicze.

Wśród Pań w kategorii Open najlepsza okazała się Weronika Machowska, mistrzyni Polski w Biegach na Orientację, która przed startem poprowadziła wspólną rozgrzewkę. Tuż za nią na mecie zameldowały się Agnieszka Jankowicz i Ewa Zendwalewicz. Wśród panów doszło to mocnej rywalizacji oleśniczan. Ostatecznie zwyciężył Robert Pontus, a tuż zanim dobiegł Kamil Papierski. Trzeci był Artur Rychlik. W kategorii Mieszkaniec Gminy Bierutów najszybszy był Damian Hortecki przed Michałem Bąba i Marcinem Purzyńskim.

Ponadto organizatorzy zadbali także o kibiców, którzy mogli skosztować domowej roboty pierogów, a także wyrobionego piwa, które przygotował Michał Kwiecień. Był także grill, a całe zawody zwieńczyło After Party przy ognisku, które trwało do godzin wieczornych,

Wyniki kategorii Open i poszczególnych kategorii wiekowych

Wyniki wszystkich startujących

Wyniki kategorii Mieszkańcy Gminy Bierutów

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony