Lekkoatletyczne maluchy na szóstkę

Lekkoatletyczne maluchy na szóstkę

W czwartek odbyły się lekkoatletyczne zawody dla uczniów szkół podstawowych.


REKLAMA

Międzyszkolny Integracyjny Klub Sportowy „Junior” w Oleśnicy był organizatorem Finału Miejskiego Trójboju Lekkoatletycznego Dzieci. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Oleśnicy. Współorganizatorem tej imprezy był OKR ATOL Oleśnicy oraz PSZS w Oleśnicy.

W zawodach wzięło udział 100 dzieci w tym 50 dziewcząt i 50 chłopców. Dzieci startowały w następujących konkurencjach: bieg na 60m , skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy uczestnik zawodów miał startować zgodnie z przepisami w trzech konkurencjach, zdobywając punkty na rzecz klasyfikacji drużynowej. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomogli nauczyciele W-F.

Wyróżniające się osoby w tych zawodach to: Kicuła Daria z SP2, Quinn-Gryzik Patrick z SP6, Wróblewski Michał z SP6, Moczulska Hanna z SP8, Dębska Paulina, Jurek Zuzanna obie z SP6. Pierwsze dwa zespoły awansują do Finału Powiatowego, który odbędzie się 03 czerwca na Stadionie Miejskim w Oleśnicy. Najlepszym szkołom w klasyfikacji drużynowej wręczono pamiątkowe medale oraz dyplomy dla wszystkich zespołów. Impreza była dofinansowana ze środków budżetu Miasta Oleśnicy.

Punktacja drużynowa:

Klasy I:

1 m – SP6 Oleśnica 634 pkt op. Dariusz Świerczyński

2 m – SP4 Oleśnica 567 pkt op. Piotr Glinka

3 m – SP2 Oleśnica 523 pkt op. Mariusz Krawczykowski

4 m – SP7 Oleśnica 504 pkt op. Bartosz Czarkowski

5 m – SP8 Oleśnica 452 pkt op. Anna Antosiewicz

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: A. Adamczyk, A. Furgał, N. Gliga, I. Susidko, K. Jarmuszewicz, M. Jagła, C. Kosek, M. Marcel, M. Piesik, P. Quinn-Gryzik.

Klasy II:

1 m – SP6 Oleśnica 729 pkt op. Iwona Kamińska

2 m – SP4 Oleśnica 628 pkt op.Jarosław Janeczek

2 m – SP2 Oleśnica 606 pkt op. Jarosław Górski

4 m – SP7 Oleśnica 584 pkt op. Bartosz Czarkowski

5 m – SP8 Oleśnica 578 pkt op. Agata Kuźmińska

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: P. Dębska, I. Górna, Z. Jurek, N. Szulc, M. Wojsa, J. Dusza, W. Krajewski, W. Morzyk, B. Rosiński, M. Wróblewski.

RED, MIKS Junior

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony