Kenijczycy zdominowali biegowy memoriał Psujka w Oleśnicy [WYNIKI]

W sobotę odbył się 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny o Memoriał Bogusława Psujka.

Biegi szkolne GALERIA ZDJĘĆ – ZOBACZ

Sercem imprezy jak zwykle był Plac Zwycięstwa, gdzie mieściły się start i meta, biuro zawodów i podium do dekoracji najlepszych sportowców. Nie zabrakło też punktów partnerów biegu. Przy jednym z nich można było wziąć udział w losowaniu samochodu BMW, który zwycięzcy zostanie udostępniony na weekend z pełnym bakiem.

Jako pierwsi na trasie pojawili się uczniowie szkół podstawowych, którzy w zależności od wieku do pokonania mieli dystans 1 kilometra lub 200 metrów. Szkoły rywalizowały też drużynowo pod względem procentu uczestników biegu Psujka do liczby uczniów w szkole. Zwycięzcą została SP Ligota Polska, drugie miejsce zajęła oleśnicka SP7, a podium zamknęła SP2 Oleśnica.

Potem we wspólnym biegu wystartowali też chłopcy i dziewczęta z gimnazjów. Wśród biegaczek najlepsza była Wiktoria Ryng (GG Dobroszyce), drugie miejsce zajęła Julia Mularczyk (G1), a trzecie Ada Szwabińska (G3). W męskich zmaganiach najszybszy po emocjonującym finiszu okazał się Patryk Porębski (G2), minimalnie ubiegając Dariusza Krystka (G1), a zaraz za nimi uplasował się Patryk Jakubik (G3). Identycznie jak u chłopców wyglądało podium w klasyfikacji szkolnej – kolejno Gimnazjum nr 2, przed Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3.

Tuż przed godziną 12 na trasę wyruszyli uczestnicy biegu głównego, rozgrywanego na dystansie 10 kilometrów oraz juniorzy i juniorki, biegnąc jedną pętlę 2 km. Wśród juniorów triumfował Wiktor Fit, przed Kevinem Chmielewskim i Adrianem Pachem. Najlepszą juniorką była Aleksandra Szklarek, wyprzedzając Marię Krzywak i Karolinę Stawarz.

Rywalizację memoriałową zdominowali biegacze z Kenii, zarówno wśród panów, jak i pań. Zwyciężył Cosmas Mutuku Kyeva (29:05), tegoroczny zwycięzca m.in. maratonów w Krakowie i Wrocławiu. Drugie miejsce wywalczył Abel Kibet, a trzecie Kipkorir Wycliffe Biwot. Wśród kobiet wygrała rodaczka wspomnianego trio – Christine Oigo Morra (33:26).