Justyna pobiegnie w ultrabiegu na Kanarach

J. Stefaniak z Lupusa pobiegnie w Transvulcanii, ultrabiegu na Wyspach Kanaryjskich.


REKLAMA

Już za kilkanaście dni, 7 maja, odbędzie się jeden z najbardziej wymagających, prestiżowych ultramaratonów na świecie – Transvulcania. Tego dnia o godz. 6 rano 1800 biegaczy górskich z całego świata wystartuje, aby zmierzyć się z 75-kilometrową trasą o przewyższeniach sięgających ponad 8 000 metrów.

W doborowej stawce światowych i europejskich biegaczy górskich wystąpi w tym roku dość liczna grupa Polaków, w tym oleśniczanka, reprezentantka Klubu Biegacza Lupus Oleśnica – Justyna Stefaniak.

Transvulcania od kilku lat to najważniejsze wydarzenie sportowe na La Palmie, wulkanicznej wyspie archipelagu Kanarów i jeden z najcięższych ultramaratonów górskich w Hiszpanii. Na te niewielka wyspę na Atlantyku przybywają najlepsi „specjaliści” w biegach górskich na świecie.

Ci najlepsi na świecie potrafią ten szlak przebyć w mniej niż 7 godzin, ale dla zwykłych amatorów ten bieg to niesamowity wysiłek fizyczny, 50 kilometrów podbiegów następnie 25 kilometrów zbiegów, walka z wiatrem, temperatura i trudnym górskim terenem w pełnym słońcu.

Jacek Stefaniak/ KB Lupus

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony