Honorowa członkini Szerszenia pojedzie na igrzyska

Danuta Urbanik zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro.


REKLAMA

– Duma rozpiera, ta znakomita biegaczka, Honorowa Członkini KB Szerszeń Oleśnica wystartowała w mityngu Pavo Nurmi Games w Finlandii w miejscowości Turku. Danuta wystartowała na dystansie 1500 metrów i po świetnym, zwycięskim biegu z rezultatem 4:06,58 zdobyła minimum na wymarzone Igrzyska Olimpijskie, poprawiając tym samym swoją życiówkę. Przypinając minimum olimpijskie wynosi 4:07,00 – informuje oleśnicki klub.

Tym znakomitym występem Danuta Urbanik potwierdziła również swoje minimum na rozpoczynające się 6 lipca Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Zdobycie kwalifikacji oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich, to marzenia każdego sportowa. Nie inaczej było w przypadku Honorowej Członkini, która wspominała o tym w zeszłorocznym wywiadzie udzielanym tuż przed drugą edycją Biegu Szerszenia.

Danuta obok Ambasadorki Biegu Szerszenia- Nocnego Biegu Świętojańskiego Iwony Lewandowskiej będzie drugą reprezentantką Polski związaną z Klubem Biegacza Szerszeń Oleśnica na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro.

Dla przypomnienia Iwona Lewandowska zdobyła kwalifikację olimpijską w zeszłym roku na dystansie maratonu i wystartuje w Rio na królewskim dystansie. – Trzymajmy kciuki za sukcesy zawodniczek oraz wszystkich lekkoatletów reprezentujących nasz kraj – puentują Szerszenie.

RED, KB Szerszeń, fot.arch.pryw.D.Urbanik

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony