Gimnazjum nr 3 przełajowym Mistrzem Dolnego Śląska!

gimnazjum3

W Olszynie odbył się Finał Gimnazjady Dolnośląskiej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Prawo startu w finale wojewódzkim miały drużyny, które wcześniej zdobyły pierwsze miejsca w swoich finałach powiatowych.

Zawody w Olszynie odbywały się w bardzo trudnych warunkach pogodowych i terenowych. Dlatego w kat. chłopców bieg ukończyło tylko 18 drużyn.

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrzów Gimnazjady Dolnośląskiej w Sztafetowych Biegach Przełajowych zdobyli uczniowie z z Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy medal dla powiatu oleśnickiego w tej trudnej dyscyplinie sportu. W zmaganiach dziewcząt Gimnazjum nr 1 udział w zawodach zakończyło na 6. pozycji.

Ponadto należy odnotować, że w rywalizacji podstawówek 7. lokatę wywalczyły uczennice SP 4 Oleśnica, a ich rówieśniczki z SP2 były 12. Wśród chłopców reprezentacja SP6 zajęła 6. miejsce. Z kolei wśród szkół średnich oleśnickie ZSP zajęło – wśród chłopców miejsce 13., a wśród dziewcząt miejsce 11.

Reprezentacja Gimnazjum nr 3: Pytel Michał, Jakubik Patryk, Zieliński Szymon, Kuras Wojciech, Gorzelak Jan, Kwaśny Michał, Warzecha Jakub, Kowalski Daniel, Barański Jan, Palma Marcel. Opiekun: Henryk Żołędziewski.