Finał Grad Prix COB, festiwal biegów i pomoc chorej Nikoli

Już jutro odbędzie się Finał Grand Prix Cała Oleśnica Biega 2016. Imprezie kończącej sezon biegowy w Oleśnicy towarzyszyła będzie akcja pomocy chorej na białaczkę, 5-letni Nikoli Mak.


REKLAMA

Organizator, stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega, w tym roku przygotował prawdziwy festiwal biegów. Panowie pobiegną na 7km, panie na 3,8km, podobnie jak pomaszerują zawodnicy Nordic Walking. Ponadto będą też Bieg Krasnala, Rodzinne Duety i Biegu maskotek. Impreza będzie też okazję do podsumowania i nagrodzenia najlepszych w czasie całego cyklu Grand Prix, który obejmował również Bieg Lupusa, Bieg Szerszenia, Bieg do Pani Fatimskiej, Pogrom Wichra i Bieg Psujka. Organizatorzy przewidują też loterię fantową dla uczestników biegu głównego, w której główną nagrodę będzie rower firmy Giant.

Finał GP to jednak nie tylko bieganie. Podczas Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega odbędzie się rejestracja dawców szpiku w bazie DKMS oraz licytacja i loteria dla Nikoli Mak.

– Nikola Mak ma 5 lat, ale pomimo młodego wieku zdążyła już bardzo dużo przejść w swoim życiu. Najpierw w 2014r. na białaczkę zachorował jej Tato – Pan Krzysztof. Sytuacja ta była bardzo trudna dla całej rodziny. Pan Krzysztof miał dużo szczęścia, ponieważ udało się dla niego znaleźć dawcę szpiku a 6.05.2015r. odbył się jego przeszczep. Kiedy już wydawało się, że wszystko wraca do normy pojawiły się problemy ze zdrowiem u Nikoli – informują organizatorzy.

Dziewczynka również musi zmagać się z białaczką. Nikola znajduje się pod opieką Fundacji „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, która szuka dla niej „genetycznego bliźniaka”, który będzie mógł zostać dawcą szpiku. – Każdy z was może pomóc w tych poszukiwaniach rejestrując się w sobotę 22 października w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS – dodają przedstawiciele COB i DMKS.

To nie jedyna forma wsparcia dla Nikoli, ponieważ od 11 do 16.30 prowadzona będzie przy Amfiteatrze nad Stawami licytacja oraz loteria dla dziewczynki. Każdy z będzie mógł kupić los – cegiełkę za 5 zł, pod którą ukryta będzie nagroda. Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami Festiwalu Biegów Rodzinnych odbędzie się licytacja fantów przekazanych przez darczyńców

Wśród nich są m.in. piłka z autografami Śląska Wrocław, koszulka z autografem panczenisty, złotego medalisty olimpijskiego Zbigniewa Bródki, tablica z autografem koszykarza NBA Marcina Gortata, bon do biura podróży i kwiaciarni, obrazy, pakiet na 7 Pogrom Wichra, vouchery na różne usługi, ręcznie robione bombki i inne rękodzieła oraz mnóstwo innych przedmiotów, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Nikoli.

cobgpplakat

Harmonogram minutowy:
11:00 Otwarcie biura zawodów
11:00 – 12:30 – Przywitanie uczestników, prezentacja partnerów oraz licytacje dla Nikoli
12:45 – 13:15 – Pokaz małych strażaków
13:45 – 14:00 – Rozgrzewka Beata Surdej
14:00 – Start biegu głównego
15:15 – Duety rodzinne
15:30 – Bieg Krasnala
16:05 – 16:15 – Bieg Maskotek
16:15 – 16:30 Dekoracja biegu głównego i rywalizacji GP
16:30 – Loteria wśród uczestników biegu

Wydarzenia towarzyszące:
11:00 – 16:30 – Loteria dla Nikoli Mak
11:00 – 16:30 – Licytacja dla Nikoli Mak
(w przerwach pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami)
8:00 – 18:00 Rejestracja w bazie DKMS

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony