Dolnośląscy mistrzowie z SP6 i wicemistrzynie z SP4

Dolnośląscy mistrzowie z SP6 i wicemistrzynie z SP4

We Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim odbył się finał dolnośląski Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci.


REKLAMA

Startowało 60 szkół podstawowych. Wzięła w nim liczna reprezentacja dziewcząt i chłopców z oleśnickich szkół podstawowych, która uzyskała kwalifikacje we wcześniejszych eliminacjach miejskich, powiatowych i ze strefy wrocławskiej.

Młodzi oleśniczanie spisali się bardzo dobrze zdobywając w różnych konkurencjach medale, a w klasyfikacji drużynowej mistrzem Dolnego Śląska zostali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6, a wicemistrzyniami zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Na zawodach obowiązywał elektroniczny pomiar czasu, a pogoda sprzyjała w uzyskiwaniu dobrych wyników na bieżni, skoczni i rzutni. Rywalizację przeprowadzono w konkurencjach biegowych – 60 m K i M, 300 m K i M, 600 m K, 1000 m M, sztafecie 4 x 100 m K i M, sztafecie szwedzkiej /100 m, 200 m, 300, 400 m/ K i M oraz konkurencjach technicznych – skok w dal K i M, skok wzwyż K i M, pchnięcie kulą K i M, rzut piłką palantową K i M.

Poniżej podajemy listę medalistów oraz najbardziej wartościowe wyniki:

igrzyskadzieci001

Złoty medal:

Sztafeta szwedzka K SP 4 z czasem 2:44,60

Sztafeta szwedzka M SP 6 z czasem 2:28,97

Wojciech Kuras SP 7 – bieg na dystansie 1000 m z czasem 3:02,15 igrzyskadzieci004

Srebrny medal:

Sztafeta 4×100 K SP 4 z czasem 57,61

Sztafeta szwedzka K SP 7 z czasem 2:46,15

Sztafeta szwedzka M SP 4 z czasem 2:30,50

Piotr Uznański SP 4 – bieg na dystansie 60 m z czasem 8,13

igrzyskadzieci005

Brązowy medal:

Sandra Tyczyńska SP 4 – skok w dal z wynikiem 4,52

Kacper Szymański SP 8 – bieg na dystansie 60 m z czasem 8,27

Daniel Kowalski SP 6 – bieg na dystansie 1000 m z czasem 3:07,64

igrzyskadzieci003

Miejsca poza podium:

Adrianna Szwabińska SP 7 – bieg na dystansie 60 m z czasem 8,55

Wiktoria Fila SP 7 – bieg na dystansie 60 m z czasem 9,05

Oliwia Słota SP 4 – bieg na dystansie 60 m z czasem 9,15

Magdalena Gorzkiewicz SP 4 – bieg na dystansie 300 m z czasem 50,22

Zuzanna Mróz SP 4 – bieg na dystansie 600 m z czasem 1:56,65

Zuzanna Kostrzewska SP 8 – skok w dal z wynikiem 4,25

Natalia Telka SP 2 – skok w dal z wynikiem 4,23

Oskar Dwornik SP 6 – bieg na dystansie 60 m z czasem 8,36

Jakub Stach SP 6 – bieg na dystansie 300 m z czasem 44,33

Marcin Zdunek SP 2 – bieg na dystansie 300 m z czasem 46,34

Maciej Gołąb SP 4 – bieg na dystansie 1000 m z czasem 3:13,89

Tomasz Kłak SP 6 – skok w dal z wynikiem 4,81

Jakub Krasinkiewicz SP 8 – pchnięcie kulą z wynikiem 8,87 m

igrzyskadzieci007

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

Dziewczęta

II miejsce – SP 4 – op. Marta Kowalska

XIII miejsce – SP 7 – op. Waldemar Michalec

XIX miejsce – SP 2 op. Iwona Jarzymowska

igrzyskadzieci002

Chłopcy

I miejsce – SP 6 – op. Dariusz Świerczyński

IX miejsce – SP 4 – op. Jarosław Janeczek

XVIII miejsce – SP 8 – op. Beata Grzybek

XXI miejsce – SP 2 – op. Iwona Jarzymowska

XXIII miejsce – SP 7 – op. Waldemar Michalec

RED, PSZS

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony