Dobroszyczanka najszybszą kobietą na XI Biegu Lupusa! [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Bartkowie już po raz jedenasty odbył się Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce.

Na starcie stanęło 194 biegaczy, którzy do pokonania mieli 10 kilometrową trasę (2 x 5 km z nawrotem). Start i meta zlokalizowane były przy boisku w Bartkowie, a zawodnicy rywalizowali na trasie asfaltowej, która wiodła głównie przez las w warunkach wietrznych, bez deszczu, co pomogło biegaczom w dobrych wynikach.

Wśród uczestników byli m.in. lokalni biegacze z Echa Twardogóra, Olimpii Syców, Bierutowskiej Grupy Biegowej, Szerszeni Oleśnica, Cała Oleśnica Biega, Dziadowej Kłody oraz gospodarze z Lupusa, ale także zawodnicy niemal z całej Polski. Swoją obecnością zaszczycili były i obecny wójt, Jan Głowa i Artur Ciosek, o obsługę dbał Mieczysław Andrzejczuk z GCK Dobroszyce, a prowadził zawody weteran oleśnickiej spikerki Zdzisław Hildebrand.

Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym medalem, a najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Warto odnotować, że najszybszą wśród kobiet okazała się mieszkanka Dobroszyc Wiktoria Ryng, uzyskując czas 41:13.

Z kolei całą rywalizację zwyciężył Adam Putyra z czasem 33:13. Dwadzieścia sekund później na metę wbiegł Mateusz Michalak, a podium uzupełnił Michał Przerwa, który trasę pokonał w 34:30.