Biegowy weekend, czyli dwa półmaratony i finał Runmageddonu

14958866_553689041504086_570876394_n

Nasi biegacze mają za sobą kolejny weekend biegowych startów w różnych miejscach Polski.

Zaczęło się od Świdnicy i tamtejszego 2 RST Półmaratonu Świdnickiego. Na starcie zameldowało się przeszło 1100 biegaczy, z czego przeszło 30 zawodników z Oleśnicy i okolic. Start odbył się z Rynku w Świdnicy, a zmarznięty tłum biegaczy rozgrzewały piękne panie z Fitness Klubu Świdnickiego. Trasa biegu prowadziła głównie przez obrzeża miasta i pobliskie mniejsze miejscowości. Na zawodników czekało kilka mniejszych lub większych podbiegów. Meta usytuowana była przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Zawody wygrał Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum z czasem 01:03:37, a najszybszym Polakiem na mecie był Arkadiusz Gardzielewski reprezentujący WKS Śląsk Wrocław, który z czasem 01:07:02 wywalczył 5 lokatę. Najszybszym oleśniczaninem na mecie okazał się Mateusz Musiał z Oleśnickiej Grupy Triathlonowej, który na mecie pojawił się z czasem 01:27:46 uzyskując tym samym 61 pozycję open. Dwie minuty później na mecie mogliśmy zobaczyć Bartłomieja Szukalskiego i Marka Piotrowskiego z KB Szerszeń Oleśnica. Padło również kilka nowych rekordów życiowych. Mimo tego, że trasa nie należała do płaskich, co niektórzy zawodnicy kończący sezon biegowy dali z siebie sto procent możliwości.

Niedziela to XII Międzynarodowy Kościański Półmaraton oraz Finał Ligi Runmageddonu. Dla wielu zawodników Półmaraton Kościański jest zwieńczeniem sezonu startowego. Do Kościana wybrali się Zbigniew Kwiecień z Bierutowskiej Grupy Biegowej oraz Bartłomiej Szukalski z KB Szerszeń Oleśnica. W samo południe wystartowało przeszło 1300 biegaczy. Bartłomiej Szukalski z KB Szerszeń Oleśnica zajął 67 miejsce Open z czasem 01:24:27. Zbigniew Kwiecień na mecie uplasował się z czasem 01:59:29 zajmując 965 miejsce Open.

14996453_1609184562440267_1500837241_n

Na Finał Ligi Runmageddonu do Poznania wybrali się dwaj miłośnicy biegów z przeszkodami Mateusz Wieloch oraz Łukasz Zimniak (obaj KB Szerszeń Oleśnica). Aby wziąć udział w Finale zawodnicy musieli uzyskać w poprzednich startach minimum 5 punktów. Warto zaznaczyć, iż Łukasz Zimniak w tym dniu odebrał statuetkę Weterana Runmaggedonu, aby ją otrzymać należało ukończyć minimum trzy wersje, tych najpopularniejszych biegów z przeszkodami w Europie i to w dodatku ukończyć, w przeciągu jednego sezonu.