Biegowy start bierutowian na półmaratonie w Niemczech

W ubiegłą niedzielę biegacze z Bierutowskiej Grupy Biegowej mieli okazję zmierzyć się z dystansem półmaratonu 37. Berliner Halbmarathon.

Łącznie w całym biegu uczestniczyło 34 tysiące biegaczy. Berliner Halbmarathon jest największym półmaratonem w Niemczech. Ze względu nie tylko na wielkość, ale i na szybką trasę, półmaraton w Berlinie jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie. Zwycięzcą całego biegu wśród mężczyzn został  Gilbert Masai z Kenii, który pokonał półmaraton z czasem 59:57, wśród kobiet zwyciężczynią została jego rodaczka Joan Melly  z czasem 1:08:45.

– Była to pierwsza taka wspólna wyprawa poza granice naszego kraju. Okazała się świetnym rozwiązaniem pomiędzy startem w ładnej imprezie sportowej, a turystyką i zwiedzaniem. Po sobotnich przygotowaniach i zwiedzaniu miasta w niedzielę rano nasi biegacze stanęli na linii startu. Na szybkiej i ładnej trasie która prowadziła przez centrum miasta nasi biegacze zrobili ładne wyniki. Na dystansie 21,1 km zadebiutował Patryk, ustanawiając swoją życiówkę. – relacjonuje Piotr Baranowski z BGB.

Wyniki Bierutowskiej Grupy Biegowej:

3798. Patryk Dec – 1:43:28
3800. Piotr Baranowski – 1:43:29
4817. Rafał Dec – 1:46:29
4818. Ryszard Woźniak – 1:46:29
5785. Piotr Bielski – 1:49:27 (Oleśnica)
12041.Adam Adamski – 2:11:23

– Nasza ekipa chciała pogratulować oleśniczaninowi Piotrowi Bielskiemu, który na co dzień mieszka w Berlinie za ładny bieg oraz bardzo podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu i sprawne poruszanie się na miejscu. Gratulacje i pozdrowienia dla biegowej ekipy Radia Wrocław, Katarzyny, Krzysztofa i Grzegorza! – słyszymy od BGB.