Biegowe atrakcje i niespodzianki na 3. Biegu Szerszenia

Już niespełna miesiąc czasu pozostało do dnia, w którym do Oleśnicy zjadą się biegacze z całej Polski. Na starcie Biegu Szerszenia przewidywana jest rekordowa liczba 200 osób.


REKLAMA

Na biegaczy biorących udział w biegu jak i kibiców czekać będzie w tym roku kilka niespodzianek. Można powiedzieć, że 11 czerwca będzie świętem biegaczy w Oleśnicy.  – W międzyczasie zapraszamy na Amfiteatr, gdzie odbędzie się II Świętojańskie Śpiewanie nad Stawami.  Tego samego dnia o godzinie 11:00 na Stadionie przy ul. Brzozowej odbędzie się oficjalne Otwarcie Stadionu i rozpoczęcie Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików. Około godziny 16 odbędzie się bieg kobiet na 800 metrów, w którym swój udział zapowiedziała jedna z Twarzy 3 Biegu Szerszenia- Martyna Puschhaus – zapowiadają Szerszenie.

O godzinie 17:00 swoich sił na tartanie nowego stadionu spróbują najmłodsi. W Biegu Małego Szerszenia udział wezmą dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Rywalizować będą na dystansach 100, 200 oraz 400 metrów. Punktualnie o godzinie 18:00 na terenie Stadionu rozpocznie pracę Biuro Zawodów, które będzie otwarte do godziny 20:00. KB Szerszeń Oleśnica informuje zawodników, że po godzinie 20:30 nie będzie możliwości odebrania pakietu startowego. trasa szerszenia 1

– O 20:45 zapraszamy wszystkich uczestników Biegu oraz kibiców na wspólną rozgrzewkę, które będzie miała miejsce na tartanie Stadionu. Niespodzianką w tym roku jest fakt, iż start biegu będzie również ze Stadionu. Meta jak co roku przy Amfiteatrze. Po dekoracji najlepszych zawodników, która jest przewidziana na godzinę 22:30 (i tu kolejna niespodzianka, w tym roku nagrodzeni będą również najlepsi w kategoriach wiekowych) na terenie Atola odbędzie się wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku oraz pokaz teatru ognia, który w tym roku urozmaicony będzie o ludzi na szczudłach – wymieniają organizatorzy Nocnego Biegu Świętojańskiego.

Organizatorami 3 Biegu Szerszenia są Miasto Oleśnica, OKR Atol oraz KB Szerszeń Oleśnica. Bieg organizowany jest przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Forum Muzyki w Oleśnicy. Na Bieg zapraszają Iwona Lewandowska, Danuta Urbanik, Monika Hałasa oraz Martyna Puschhaus.

Zapisy na 3 Bieg Szerszenia- Nocny Bieg Świętojański

szerszenulotka

RED, inf.pras.KB Szerszeń

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony