Biegiem po talon na paliwo, czyli Cross Lasów Złotowskich

Biegiem po talon na paliwo, czyli Cross Lasów Złotowskich

Blisko stu biegaczy stanęło na starcie I Crossu Lasów Złotowskich o Puchar Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Najszybciej trasę pokonał gość specjalny – Marcin Świerc.


REKLAMA

W sobotę na biegowej mapie Polski zadebiutował Cross Lasów Złotowskich o Puchar Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, zorganizowany przy współpracy nadleśnictwa i klubu Lupus Oleśnica. Organizowane po raz pierwszy zawody spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem.

Jak magnes podziałało nazwisko Marcina Świerca, który był gościem specjalnym sportowej imprezy. Co najważniejsze, gościem biorącym czynny udział w wyścigu po okolicznych lasach. Jak przystało na ikonę biegów górskich w Polsce, dał pozostałym uczestnikom lekcję biegania, wymagające 22 km (duża ilość trudnych technicznie podbiegów i zbiegów) pokonując w czasie zaledwie 1:22:25.

Nagroda dla zwycięzcy była niecodzienna, bowiem obok pucharu triumfator kategorii open wśród mężczyzn otrzymał talon na 50 litrów paliwa. Taki sam trafił w ręce najszybszej wśród pań Sandry Budzeń z Nysy (1:45:52).

Na najlepszych w poszczególnych kategoriach czekały puchary, a każdy, kto zameldował się na mecie dostał pamiątkowy medal i pączka z numerem miejsca, które zajął na osłodę trudów biegu. Na koniec wśród wszystkich uczestników rozlosowano upominki i zaproszono na wspólne ognisko.

Wyniki:
KOBIETY
Senior
1. Malwina Jachowicz
2. Justyna Stefaniak
3. Joanna Bartoszek-Kunecka
Senior+
1. Edyta Rychcik-Zygadło
2. Renata Sobczak

MĘŻCZYŹNI
Senior
1. Łukasz Dziądziak
2. Tomasz Kłonowski
3. Łukasz Kulczewski
Senior+
1. Robert Kuriata
2. Jan Sobera
3. Maciej Kubiak

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony