Biegacze po raz drugi pobiegli po kłodę [ZDJĘCIA]

Tak, jak przed rokiem 140 osób wystartowało w II Biegu o Kłodę, który w sobotę odbył się w Dziadowej Kłodzie.

Start i meta znajdowały się w przysiółku Kwaśne Kąty i w kierunku tychże, na dystansie 5,2 km, pobiegli biegacze oraz pomaszerowali miłośnicy nordic walking. Na mecie na każdego z uczestników czekał dedykowany imprezie medal oraz brawa i okrzyki dopingu ze strony mieszkańców Dziadowej Kłody.

Zwyciężył Jacek Lesicki z Wrocławia. Tuż za nim  uplasował się Paweł Rak z Klubu Biegacza Lupus Oleśnica. Najszybszą kobietą była Emilia Rogoza z Wrocławia, a zaraz z nią na drugiej pozycji wśród pań uplasowała się oleśniczanka Justyna Stefaniak. Najszybszym biegaczem z gminy Dziadowa Kłody okazał się Krzysztof Strózik, a zawodniczką Renata Pogorzelska-Rynio. W kategorii nordic walking zwyciężył Krzysztof Kaczmarek z Kalisza.