Biegacz Oleśniczanki tuż za podium Mistrzostw Polski!

Świetny start Michała Pytla w Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce.

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 24-25 września w województwie Lubuskim w miejscowości Słubice Wojskowy Klub Sportowy Oleśniczanka reprezentowało 4 zawodników.

Dla czwórki podopiecznych oleśnickiego klubu był to pierwszy start w tak dużej imprezie sportowej.

Jednocześnie był to ostatni start bardzo udanego sezonu startowego dla tej kategorii wiekowej.

Najwięcej powodów do radości miał Michał Pytel, który otarł się o podium i zajął 4. miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów, z wynikiem 2:40.98. mpm3

Pozostali zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty:

1000m K- młodziczek – Wiktoria Ryng z wynikiem 3.09.72 zajęła 21 miejsce

600m M-młodzików  – Patryk Jakubik z wynikiem 1.32.06 zajął 22 miejsce

2000m M-młodzików – Dariusz Krystek z wynikiem 6.16 .47. zajął 22 miejsce (poprawiając rekord życiowy o 6 sekund).