Bieg Szerszenia i otwarcie stadionu – lekkoatletyczna sobota w Oleśnicy

Oleśnica będzie w sobotę, 11 czerwca, stolicą biegania. W tym dniu czekają nas dwa duże sportowego wydarzenia – Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików i 3. Bieg Szerszenia.


REKLAMA

Najlepsi młodzi zawodnicy z całego Dolnego Śląska już o 11 zawitają na zmodernizowany stadion miejski przy Brzozowej, który zostanie oficjalnie otwarty. Oddanie go do użytku uświetnią Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików. Uroczyste otwarcie obiektu i mistrzostw zaplanowano na godzinę 13.

Liczną reprezentację będą mieli w nich gospodarze, a trenerzy WKS-u Oleśniczanka zapowiadają walkę o co najmniej kilka medali. Młodzi sportowcy walczyć będą też o miejsce w reprezentacji wojewódzkiej na mecz międzynarodowy Saksonia-kraj Liberecki- Dolny Śląsk, który odbędzie się we wrześniu. Zwycięzcy zdobywając złoty medal wywalczą sobie także udział w wakacyjnym zgrupowaniu szkoleniowym.

Popołudniu, około godziny 17, na bieżni pojawią się jeszcze młodsi sportowcy. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat wzemą udział w Paste e Basta Run – Biegu Małego Szerszenia, który odbędzie się na dystansie 100, 200 i 400 metrów. W tym samym czasie na sąsiadującym ze stadionem amfiteatrze trwało będzie II Świętojańskie Śpiewanie na Wodą, podczas którego wystąpią lokalne zespoły ludowe.

Zwieńczeniem dnia będzie 3. Bieg Szerszenia – Nocny Bieg Świętojański, który wystartuje w tym roku ze stadionu. Kilkuset biegaczy wyruszy w trasę punktualnie o godzinie 21.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony