III liga: wyjazdowa wygrana Koszykarskiego Klubu Oleśnica

kkootmuchow_015

W dobrych nastrojach z wyjazdu do Świdnicy wrócili oleśniccy koszykarze po wygranej z tamtejszą Prakto Polonia Świdnica 77:70.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo KK Oleśnica stało się faktem, choć początek spotkania nic na to nie wskazywał, bo gospodarze prowadzili nawet 12:0. W ostateczności pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Świdnicy 17:10. Z czasem drużyna z Oleśnicy zaczęła się rozkręcać i grać zdecydowanie lepiej.

Drugą kwartę zespół prowadzony przez Piotra Gliniaka wygrał 23:19, czym zniwelował przewagę gospodarzy do trzech punktów w ogólnym rozrachunku (36:33). Po przerwie na prowadzeniu był już KKO. Ta część także padła łupem gości z Oleśnicy, a po jej za kończeniu na tablicy widniał wynik 52:47 dla oleśniczan.

Ostatni etap tego pojedynku również zakończył się zwycięstwem Kajetana Zakrzewskiego i jego kolegów 25:23, a w całym spotkaniu 77:70 na korzyść oleśnickich koszykarzy. Najlepiej punktującym wśród oleśniczan ponownie okazał się Grzegorz Kaczmarek, który rzucił 25 punktów. W tabeli KKO jest na szóstej pozycji.

KKO: Kaczmarek(25), Stach(15), K.Zakrzewski(12), Siworski(11), M.Zakrzewski(8), Cetera(3), Iwanowski, Frysztak, Janiszewski, Wiktor.