III liga: udany rewanż KK Oleśnica nad Złotoryją

Udał się rewanż oleśnickim koszykarzom za porażkę w pierwszej rundzie. W hali OKR Atol KKO pokonał 81:66 UKS Rio Team Złotoryja.

Trzy kwarty padły łupem gospodarzy, a jedna zakończyła się remisem. Po pierwszej z nich podopieczni Piotra Gliniaka mieli osiem punktów przewagi, prowadząc 20:12. Drugą, oleśniczanie zakończyli z pięcioma punktami więcej od gości, a w ogólnym rozrachunku prowadzili 36:23.

Po zmianie stron nadal pod koszem byli górą Marcin Stach i spółka. Trzecia kwarta to remis po 19, ale nadal na prowadzeniu był KKO, 55:42. Ostatni etap również na swoją korzyść przechylili koszykarze z Oleśnicy. Tę część zwyciężyli 26:24, a w całym spotkaniu triumfowali 81:66. To zwycięstwo jest szóstą wygraną KK Oleśnica we własnej hali.

Najwięcej punktów w tym meczu zdobył Grzegorz Kaczmarek, do czego nas już przyzwyczaił. Zawodnik KK Oleśnica rzucił 31 „oczek”. O jeden mniej miał na swoim koncie Adrian Zuber. Po tej wygranej zespół z Oleśnicy awansował na trzecią pozycję w tabeli. Obecnie ma 21 punktów tyle samo co czwarty KKS Siechnice, a jeden mniej od wicelidera WKS-u Śląsk Wrocław.

KKO: Kaczmarek 31, Zuber 30, Siworski 8, Styczeń 3, M.Zakrzewski 3, Frysztak 2, M.Stach 2, W.Stach 2, Cetera, Iwanowski, Wańczyk, Wiktor.