III liga: przegrana inauguracja Koszykarskiego Klubu Oleśnica

kkogornik_014

Koszykarski Klub Oleśnica nowy sezon na trzecioligowych parkietach rozpoczął od porażki.

W poprzednim sezonie KK Oleśnica występował w II lidze i zajął 9. miejsce, co zapewniło utrzymanie, lecz względy finansowe przesądziły o grze na najniższym szczeblu. W pierwszej kolejce zespół Piotra Gliniaka udał się do Zgorzelca, gdzie mierzył swoje siły z PGE Turów. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy wygrali 81:73.

Pierwsza kwarta przebiegła po myśli oleśniczan. Marcin Stach i spółka wygrali ją 24:19. W drugiej odsłonie lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 22:17. Trzecia partia padała łupem KKO. Zespół z Oleśnicy triumfował 22:16. Ostatnia kwartę ponownie wygrali koszykarze Turowa, tym razem 24:10. To właśnie ona przesądziła o zwycięstwie drużyny ze Zgorzelca.

Najwięcej punktów w ekipie z Oleśnicy zdobył Grzegorz Kaczmarek(26). Warto dodać, że w szeregach oleśniczan zadebiutowali Miłosz Frysztak, Mateusz Dudek, Wojciech Stach, Maksymilian Kloc oraz Wojciech Wiktor.

A już w najbliższą środę KK Oleśnica po raz pierwszy zagra przed własną publicznością. O godzinie 20 w hali sportowej Atola podejmie Basket Szczawno-Zdrój.

KKO: Kaczmarek(26), Zakrzewski(15), Siworski(11), Zuber(9), M.Stach(6), Frysztak(4), Wiktor(2), Janiszewski, Dudek, Kloc, W.Stach.