III liga: oleśniccy koszykarze w cieniu Śląska

kkolesnica_027

Ze spuszczonymi głowami wracali z Wrocławia podopieczni trenera Piotra Gliniaka, którzy na wyjeździe zmierzyli się ze Śląskiem.

Faworytem byli wrocławianie, wicelider rozgrywek 3 ligi. Mimo tego, po pierwszej kwarcie zapachniało szansą na sensację, bo niespodziewanie na prowadzeniu – i to wysokim – byli goście z Oleśnicy. Marcin Stach i spółka wygrywali z WKS-em 21:5. Były to jednak miłe złego początki.

W drugiej kwarcie wrocławscy  koszykarze wrzucili wyższy bieg i dalsza część meczu przebiegła pod ich dyktando. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony odrobili straty, punktując w drugiej części 28:4. Tym samym na początku drugiej połowy na tablicy widniał już rezultat 33:25 dla Śląska.

Kolejne partie spotkania wyglądały dość podobnie. Trzecią kwartę team z Wrocławia zamknął wynikiem 24:13, a czwartą 26:9. Ostatecznie przewaga wrocławian sięgnęła prawie czterdziestu “oczek” i Oleśnica uległa 47:83. Okazja do rehabilitacji już w sobotę. W hali sportowej Atola KKO podejmie o 15 Górnika Wałbrzych.

KKO: Zuber (15), Kaczmarek (8), Iwanowski (7), Frysztak (5), K.Zakrzewski (5), Siworski (3), Cetera (2), Stach (2), Dudek, Wańczyk,