III liga: Lubin pokonany, KK Oleśnica niepokonany

Koszykarski Klub Oleśnica wciąż jest niepokonany na własnym parkiecie. Tym razem oleśniczanie przed własną publicznością pokonali SMK Lubin 91:57.

Podopieczni Piotra Gliniaka wzięli rewanż za porażkę w pierwszej rundzie. Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa oleśniczan. Po jej zakończeniu KK Oleśnica miał czteropunktową przewagę, prowadząc 22:18. Druga część tak, jak wszystkie zakończyła się wygraną gospodarzy. Tym razem po końcowej syrenie Marcin Stach i spółka wygrali ją 23:13, a w całym meczu prowadzili 45:31.

Po zmianie stron nadal pod koszem górował KK Oleśnica, z akcji na akcję powiększając swoją przewagę. Po tej kwarcie wynik brzmiał 67:44 dla niepokonanej we własnej hali drużyny z Oleśnicy. Ostatnia kwarta także padła łupek Koszykarskiego Klubu Oleśnica, wygrywając całe spotkanie 91:57.

Ponownie najwięcej punktów rzucił Grzegorz Kaczmarek, który w całej lidze zdobył najwięcej, 284 punktów. Po tej wygranej oleśniczanie w tabeli wyprzedzili swojego sobotniego rywala. Obecnie z 21 punktami zajmują trzecie miejsce, tracąc do wicelidera dwa „oczka”.

KK Oleśnica: Kaczmarek 27, Siworski 17, Zuber 15, M. Zakrzewski 12, Frysztak 8, Iwanowski 7, K. Zakrzewski 3, Cetera 2, Stach, Wańczyk.