III liga: Koszykarski Klub Oleśnica zwycięża Świdnicę, teraz czas na Wschową

Koszykarski Klub Oleśnica wciąż pozostaje niepokonany na własnym parkiecie.

Sobotni mecz z Prakto Polonią Świdnica zapewnił jednak kibicom sinusoidę emocji. Początek w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Gliniaka był wyśmienity i już po pierwszej kwarcie oleśniccy koszykarze prowadzili wysoko 33:15. Kto spodziewał się łatwego zwycięstwa, był w błędzie.

Goście postraszyli

W drugiej kwarcie coś się w ekipie gospodarzy zacięło i do głosu doszli świdniczanie, którzy odrobili połowę strat. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 47:38 na korzyść KKO. W kwarcie numer trzy Marcin Stach i spółka wciąż nie mogli zatrzymać rozpędzonych w odrabianiu strat gości. Przyjezdni odrabiali straty, a oleśniczanie punktowali głównie z rzutów osobistych i w końcu Polonia doszła “Błękitną Gwiazdę” na dwa punkty (67:65 przed ostatnią kwartą). Końcowa faza meczu należała jednak ponownie do oleśnickiego KK, które na trzy minuty przed końcem meczu zdołało uciec rywalom, aby ostatecznie wygrać go 86:77.

Po tej wygranej zespół z Oleśnicy w tabeli jest trzeci, ma 26 punktów na koncie. Tyle samo co drugi WKS Śląsk Wrocław i czwarty KKS Siechnice. Już w sobotę oleśniczanie udadzą się na wyjazdowe spotkanie z WSTK Wschowa. Przyszły rywal KKO w minionym weekendzie wygrał 90:82 z UKS-em Rio Team Złotoryja, a w tabeli znajduje się na przedostatniej pozycji. W pierwszym meczu tych drużyn Kajetan Zakrzewski i jego koledzy wysoko 79:41 pokonali drużynę WSTK Wschowa. Czy tym razem będzie podobnie? Początek spotkania o 17.

KKO: Zuber 27, Kaczmarek 22, Iwanowski 11, Cetera 9, M.Stach 7, Siworski 4, Wiktor, M.Zakrzewski 4, K.Zakrzewski 2, W.Stach.