III liga: Koszykarski Klub Oleśnica zwycięski w Wschowej

Nie mieli problemu z wyjazdowym zwycięstwem Marcin Stach i spółka, którzy w weekend wybrali się do Wschowej, aby zmierzyć się z najsłabszym ligowej zespołem w tym sezonie.

Już pierwsza kwarta pokazała, kto powinien zejść z parkietu w roli wygranego. KK Oleśnica prowadziła po niej 29:19.

– Kolejne dwie kwarty też były wygrane. W pewnym momencie prowadziliśmy już nawet ponad 30 punktami, ale były też momenty przestojów, w których rywale niwelowali wypracowaną przez nas przewagę – relacjonuje Adam Wójcik, asystent trenera Piotra Gliniaka.

Do przerwy oleśniczanie mieli 15 “oczek” zaliczki (49:34), a po przerwie ze spokojem dowieźli korzystny wynik, ostatecznie triumfując 87:70. Architektem wygranej okazał się Adrian Zuber, który we Wschowej rzucił aż 30 punktów, najwięcej w całej drużynie.

KKO: Zuber 30, M.Zakrzewski 17, Kaczmarek 12, Iwanowski 11, Siworski 8, M.Stach 5, W.Stach 2, Wańczyk 2, Cetera, K.Zakrzewski.