Błoto, przeszkody i gwiazdy – w sobotę 6. Pogrom Wichra

Tradycyjnie tydzień po Biegu Katorżnika emocje związane z błotną rywalizacją biegaczy przeniosą się do Oleśnicy. Sławomir Wiatr po raz szósty już przygotował dla elitarnego grona śmiałków trasę pełną przeszkód.


REKLAMA

Jej konkretny przebieg znany będzie dopiero w dniu biegu, więc po raz kolejny biegacze wyruszą w nieznane. Mimo, że błotne zmagania odbywają się głównie na terenie tzw. „wodociągów” i w sąsiedztwie stawów miejskich, to główny organizator zapowiada, że potrafi jeszcze zaskoczyć uczestników. A jeśli ktoś będzie miał na jakimś fragmencie deja vu, to może być pewien, że jak co roku będzie więcej, dłużej i trudniej.

Sławek Wiatr zadbał jednak nie tylko o zwiększenie trudności, ale i zwiększenie pakietu nagród, które czekają na tych, którzy trudności pokonując w limicie 3 godzin. Najcenniejsza będzie oczywiście niepowtarzalna „Pogromka”. Ponadto partnerzy biegli ufundowali liczne upominki dla biegaczy w przeróżnych kategoriach, także w konkursie na najlepsze przebranie. Bogaty będzie też sam pakiet startowy.

Nie zabraknie też znanych osobistości. Jako goście pojawić mają się koszykarscy mistrzowie Mieczysław Łopatka, Mirosław Łopatka oraz Dominik Tomczyk. Z kolei Wojciech Błoński, dyrektor sportowy Śląska Wrocław zapowiedział, że pogromców i ich kibiców odwiedzi też jednej z piłkarzy WKS-u. Gwiazda będzie też wśród startujących, bowiem z trasą Pogromu zmierzy się Bartosz Obuchowicz, kolejny po Robercie Gonerze aktor, który sprawdzi się w oleśnickim biegu błotnym.

Imprezą towarzyszącą będą kolejny raz mistrzostwa Oleśnicy w rzucie beretem. Honorowym patronem biegu są Ministerstwo Obrony Narodowej i Burmistrz Oleśnicy. Pierwsi pogromcy wystartują punktualnie o godzinie 12 ze stadionu miejskiego przy Brzozowej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony